ЦСКА не беше побеждавал Левски с 3:2 от далечната 1980 година. Вчера „червените” спечелиха със същия резултат, а победният гол падна в последната минута.

На 22 март 1980 „армейците” прегазват своя съперник и само липсата на късмет не им позволява да се поздравят с убедителен успех.

Левски повежда с гол на Владо Николчев, но само седем минути по-късно Спас Джевизов изравнява с феноменалната задна ножица, за която се говори и до днес. Той нанася акробатичен удар по топката от границата на наказателното поле, а в желанието си да спаси положението вратарят Стефан Стойков си удря главата в страничната греда.

Малко след това Марио Вълков е точен за 2:1, а в началото на второто полувреме Спас Джевизов отново се разписва  - 3:1 за ЦСКА.

„Червените” след това изпускат няколко стопроцентови ситуации, включително и дузпа, изпълнена от покойния Иван Методиев.

Две минути преди края е отсъдена и дузпа за Левски, която Емил Спасов отбелязва и оформя крайния резултат.

Любопитното е, че и тогава „сините” са символични домакини.