Истинско дежавю преживяха феновете на Виляреал и Барселона при равенството 4:4 между двата тима от 30 кръг на Примера дивисион. Мнозина си припомниха, че точно преди 18 години двата тима завършват при същия резултат на „Ел Мадригал“, а изравнителният гол за каталунците пада в добавеното време.

На 8 април 2001 година 17 000 зрители стават свидетели на истинска драма. „Жълтата подводница“ вкарва три гола в първите 20 минути и загубата на каталунците изглежда предначертана, тъй като от 40-те години на ХХ век тимът не е допускал толкова попадения в началото на мач. Два пъти за Виляреал се разписва Виктор, а Хавиер Кайеха също е точен.

Патрик Клуиверт връща един гол в 37-ата минута, а до почивката Ривалдо пропуска дузпа и мнозина решават, че това е върхът на безпомощността на Барселона. Вместо това тимът на Лоренс Сера Ферер излиза преобразен за втората част. Защитата е заздравена с появата в игра на 21-годишния Карлес Пуйол, а атаката с пускането на Симао Саброса. Така Барса успява да изравни в първия четвърт час на второто полувреме. Клуиверт и Ривалдо са точни след асистенции на Симао и Пеп Гуардиола.

В 65-ата минута Хорхе Лопес отново дава аванс на Виляреал, а Клуиверт изравнява в третата минута на добавеното време след ново подаване на Гуардиола.

Любопитното е, че в този мач холандецът вкарва първия си хеттрик в Примера дивисион, Гуардиола прави три асистенции. За срещата срещу Виляреал след продължително лечение на контузии в игра се завръщат Иван де ла Пеня и Симао Саброса, който прави много силно представяне по дясното крило.
Веселин РУСИНОВ, БЛИЦ СПОРТ

Виляреал – Барселона 4:4
1:0 Виктор (11), 2:0 Хавиер Кайеха (18), 3:0 Виктор (20), 3:1 Патрик Клуиверт (37), 3:2 Патрик Клуиверт (53), 3:3 Ривалдо (60), 4:3 Хорхе Лопес (65), 4:4 Патрик Клуиверт (90+3)

Виляреал: Лопес Вайехо, Шави Рока, Кике Алварес, Кике Медина, Ародолфо Аруабарена, Хорхе Лопес, Гийермо Амор, Хави Грасиа, Хавиер Кайеха (57-Игор Ташевски), Виктор (88-Георге Крайовеану), Мартин Палермо (84-Моисес Леон)

Барселона: Пепе Рейна, Габри (46-Карлес Пуйол), Михаел Райцигер, Франк де Бур, Сержи Бархуан (46-Симао Саброса), Пеп Гуардиола, Филип Коку, Луис Енрике, Ривалдо, Марк Овермарс (70-Иван де ла Пеня), Патрик Клуиверт