Хърватия и Дания днес започват участието си на Мондиал 2018. В мач от Група „С“ „червеният динамит“ среща Перу, а в двубой от Група „D“ хърватите ще играят с Нигерия.

През 1996 година „шахматистите“ и датчаните бяха в една група на европейското първенство в Англия. Хърватия спечели с 3:0 след два гола на Давор Шукер (първият от дузпа) и едно попадение на Звонимир Бобан.

Днес се навършват точно 22 години този мач. Изключително красиво е второто попадение на Шукер, което пада в 90-тата минута след прехвърляне на излезлия напред вратар Петер Шмайхел.

С този успех Хърватия събра шест точки и се класира за четвъртфиналите на Евро`96, където отпадна от бъдещия континентален първенец Германия. Дания – европейски шампион от 1992 г., отпадна в груповата фаза, а фатално се оказва именно поражението от "шахматистите".