На днешния 3 октомври ЦСКА изигра един от най-запомнящите се мачове от по-новата история. През есента на 2002 година „червените“ първо отстраниха Динамо Минск след успех с 4:1 като гост и 1:0 в София в първия предварителен кърг за Купата на УЕФА. Жребият отреди столичани да играят срещу английския Блекбърн. В първата среща на 19 септември двата тима направиха 1:1 на „Иууд Парк“. Велизар Димитров даде предимство на ЦСКА, но Корадо Граби изравни.

Така всичко се реши на реванша в София. Стадион „Българска армия“ бе пълен до край, а двубоят започна кошмарно. Англичаните вкараха три гола до 56-ата минута и поведоха с 3:0. Тогава дойде времето на Емил Гъргоров, който влезе като резерва в 59-ата минута. Той намали резултата на 1:3 с глава в 65-ата минута. В 71-ата минута Бадема центрира отдясно и Агналдо Перейра с глава вкара втори гол за 2:3.

В 89-ата минута Велизар Димитров се строполи в наказателното поле и съдията Алон Йефет от Израел посочи бялата точка. Зад топката застана Гъргоров, който реализира за 3:3. Стадионът избухна и предвкусваше исторически и грандиозен обрат от 0:3 од 4:3, но времето не стигна. А и Велизар Димитров бе изгонен в последните секунди с червен картон заради бутане на противников състезател.
СТЕФАН РАЛЧЕВ/БЛИЦ

3 октомври 2002 година, Купа на УЕФА, Първи кръг
ЦСКА – Блекбърн 3:3
0:1 Дейвид Томпсън (30), 0:2 Егил Естнестад (55), 0:3 Деймиън Дъф (56), 1:3 Емил Гъргоров (65), 2:3 Агналдо (71), 3:3 Гъргоров (89-дузпа)

ЦСКА: 12.Стоян Колев, 2.Георги Антонов (капитан), 29.Ибрахима Гай, 3.Галин Иванов (81 - Христо Янев), 4.Маркос Чарас, 5.Тодор Янчев, 8.Велизар Димитров, 14.Светослав Петров, 25.Жоао Карлош, 20.Жоао Пауло Брито (59 - Агналдо), 21.Макдоналд Мукаси (59 - Гъргоров)

Блекбърн: 1.Брад Фридъл , 2.Лукас Нийл, 3.Тугай Керимоглу (61 - Кийт Гилеспи), 11.Деймиън Дъф, 8.Дейвид Дън, 22.Егил Йостенстад (59 - Корадо Граби), 14.Нилс-Ерик Йохансон, 25.Хенинг Берг, 20.Дейвид Томпсън, 21.Мартин Тейлър, 35.Анди Коул (81 - Алън Махън)