ЦСКА и Левски направиха равенство 2:2 в мач от 30 кръг на Първа лига. Двубоят се игра на Националния стадион „Васил Левски“. „Червените“ поведоха с 2:0 след голове на Фернандо Каранга от дузпа и Рафаел Енрике. „Сините“ изравниха през втората част след попадения на Иван Горанов и Паулиньо.

За последно подобен сценарий в дербито се получи през есента на 2004 година. Тогава ЦСКА поведе с 2:0 след голове на Стойко Сакалиев и Христо Янев от дузпа. И двата гола бяха отбелязани до почивката. През второто полувреме обаче Димитър Телкийски (52) и Даниел Боримиров (59) възстановиха равенството.

Треньор на ЦСКА тогава бе Ферарио Спасов, а на Левски – Станимир Стоилов. В края на сезона ЦСКА спечели шампионската титла.