Днес се навършват 10 години от един от най-знаменитите мачове на Димитър Бербатов във Висшата лига. На 29 декември 2007 година Тотнъм приема Рединг и печели с 6:4, но срещата е наистина драматична и до последно не се знае името на победителя. В рубриката БЛИЦ АРХИВ ви припомняме за този двубой.

Димитър Бербатов дава аванс на „шпорите“ още в седмата минута, но след това домакините на три пъти се оказват догонващи при 1:2, 2:3, 3:4. В първите два случая Бербо изравнява, оформяйки хеттрик, а след това добавя и четвърто попадение в актива си в края на двубоя. Той е избран и за играч на мача.

В 79-ата минута Роби Кийн пък пропуска дузпа за Тотнъм. Ударът му е спасен от Маркъс Ханеман, но Джърмейн Дефоу е точен при добавката. Стийд Малбранк също вкарва за „шпорите“ в мача.

След последния съдийски сигнал Бербатов грабва топката и не я дава на никого.
"Нямаше как да не е запазя, защото днешният ден е изключителен за кариерата ми. Рядко можеш да оттбележиш четири гола в един мач и то във Висшата английска лига", заявява щастливият Митко непосредствено след двубоя.

Местните медии го обявяват за герой, а някои му предричат трансфер в по-голям английски тим още следващото лято. Така и се случва - в началото на септември 2008 година Бербатов преминава от Тотнъм в Манчестър Юнайтед, където продължи да пише история.

29 декември 2007 г.
ТОТНЪМ – РЕДИНГ 6:4
1:0 Димитър Бербатов (7), 1:1 Халифа Сисе (16), 1:2 Ивар Ингимарсон (53), 2:2 Димитър Бербатов (63), 2:3 Дейв Китсън (69), 3:3 Димитър Бербатов (73), 3:4 Дейв Китсън (74), 4:4 Стийд Малбранк (76), 5:4 Джърмейн Дефоу (79), 6:4 Димитър Бербатов (83)

Тотнъм: Робинсън, Шимбонда, Кабул, Кинг (61-Дефоу), Ли, Ленън (67-Боатенг), Джинъс, Хъдълстоун, Малбранк, Бербатов, Кийн (80-Таинио)

Рединг: Ханеман, Мърти (71-Де ла Крус), Сонко, Ингимарсон, Шори, Хънт, Сисе, Харпър, Конви (84-Лонг), Дойл, Китсън