Верея и Ботев завършиха наравно 2:2 двубоя помежду си от първата шестица на Първа лига, който се игра на "Трейс Арена" в Стара Загора. Срещата предложи много емоции на феновете, които видяха три попадения в рамките на 7 минути, както и два червени картона.

За доамкините се разписаха Пламен Тенев и Денислав Станчев, а за Ботев името си сред голмайсторите за пореден мач записа Стивън Петков, който този път бе титуляр. Другото попадение бе дело на Жоао Пауло.

Почти през цялото първо полувреме нямаше опасности пред двете врати. При първата такава Стивън Петков вкара поредния си гол. В 40-ата минута той засече отлично центриране на Филипов и с глава направи безпомощен вратаря на Верея.

Истинска голеада се разрази в първите 15 минути на втората част и три попадения паднаха в рамките на 7 минути.

Първо в 57-ата Стивън Петков отне топката, тя бе поета от Жоао Пауло, който без колебание стреля от дистанция и направи 2:0 за Ботев. Верея обаче стигна до изравняване с два бързи гола в 60-ата и 64-ата минути. Пламен Тенев засече отлично с глава центриране на Бенгюзов и върна един гол, а Денислав Станчев изстреля изключително точен и прецизен удар по диагонал с левия крак и направи безпомощен Кайзер за 2:2.

Верея можеше да стигне до пълен обрат, но Домовчийски от няколко метра стреля право във вратаря на Ботев.

Опитният играч на Ботев Йордан Минев пък прекара само 17 минути на терена. Той се появи като резерва, но набързо си заработи два жълти картона и пое по-рано към съблекалните. Илиян Йорданов, който се сдърпа с бека, също получи втори жълт картон и бе изгонен.

Верея заема последното място в първата шестица с 36 точки, докато Ботев е на пето място с 46.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Верея - Ботев 2:2
0:1 Стивън Петков (40), 0:2 Жожо Пауло (57), 1:2 Пламен Тенев (60), 2:2 Денислав Станчев (64)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- Дуде Ндонгала отправи удар към вратата на Верея, но Богомил Цинцарски улови топката
14- Милен Танев отправи удар, но топката прелетя високо над вратата на Ботев
40- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Филипов центрира отлично в наказателното поле на Верея, а Стивън Петков с глава прониза Цинцарски!
45- Бризола отправи опасен удар, но вратарят на Верея успя да улови
45+1- Край на първото полувреме
__________________________________
46- Начало на второто полувреме
51- Стивън Петков отправи удар с глава от близко разстояние, но топката срещна напречната греда на Верея
57- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Стивън Петков отне топката, тя бе поета от Жоао Пауло, който без колебание стреля от дистанция и направи 2:0!
60- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Пламен Тенев засече отлично с глава центриране на Бенгюзов и върна един гол!
64- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Денислав Станчев изстреля изключително точен и прецизен удар по диагонал с левия крак и направи безпомощен Кайзер - 2:2!
68- Валери Домовчийски отправи опасен удар, но вратарят на Ботев успя да избие топката
75- Георги Андонов отправи опасен удар, но вратарят на Ботев отново лови
76- Стивън Петков отправи силед удар, но топката премина над вратата на Верея
90- Два червени картона! Йордан Минев и Илиян Йорданов получиха червени картони, след като се сдърпаха помежду си заради нарушение!
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача

ВЕРЕЯ: 12.Богомил Цинцарски, 21.Здравко Илиев, 6.Иво Иванов, 5.Илия Мунин, 4.Пламен Тенев, 20.Венцислав Бенгюзов, 77.Милен Танев (59-17.Валери Домовчийски), 87.Симеон Мечев (77-9.Юлис Ндонг), 11.Илиян Йорданов, 33.Денислав Станчев, 29.Венцислав Христов (46-14.Георги Андонов)
Резерви: 1.Пламен Колев, 15.Костадин Слаев, 16.Мохамед Шемлал, 10.Елиаш, 9.Юлис Ндонг, 17.Валери Домовчийски, 14.Георги Андонов​
Треньор: Елиаш да Силва

БОТЕВ: 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 3.Димитър Пиргов, 18.Радослав Терзиев, 24.Лазар Марин (73-23.Йордан Минев), 10.Серкан Юсеин, 7.Фелипе Бризола, 20.Стивън Петков, 93.Густаво Афонсо, 37.Жоао Пауло, 29.Дуде Ндонгала (65-8.Тодор Неделев)
Резерви: 99.Иван Чворович, 70.Пламен Димов, 23.Йордан Минев, 22.Милко Георгиев, 8.Тодор Неделев, 6.Алваро Юлиано, 79.Кристиан Добрев
Треньор: Николай Киров

Стара Загора, ст. "Верея"
Съдия:
Георги Димитров
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация