Националният тим на България завърши 1:1 с гостите от Словения в последната си среща от група 3 в Лига C на Лигата на нациите. "Лъвовете" поведоха с гол на резервата Галин Иванов (68), а Миха Зайц (75) изравни и оформи крайния резултат. Така "трикольорите" останаха втори в крайното класиране на 2 точки зад тима на Норвегия, който тим спечели с 2:0 при визитата си на Кипър.

Преди мача БФС припомни с видео материал за 25-годишния юбилей от "Парк де Пренс" - 2:1 срещу Франция, който беше отпразнуван преди два дни. Министърът на младежта и спорта Красен Кралев пък изгледа важния мач в компанията на президента на БФС Борислав Михайлов.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Националите ни изиграха сравнително добро първо полувреме, но не успяха да реализират някое от създадените от тях положения пред противниковата врата. Първият точен удар беше на Ивелин Попов в 8-ата минута, но Белец без проблем спаси. Две минути след това Вербич от гостите направи голям пропуск, след като засече остро центриране на Безяк, но прати топката встрани от вратата.

В 15-ата минута Костов пропусна добра възможност, пращайки топката над вратата след подаване на Антон Недялков. Последваха равностойни минути с много борба за първа топка на терена. В 33-ата минута Костов направи самостоятелен пробив и шутира силно, но отново над вратата на Белец. Последва добър пробив на Костадинов, който доведе само до корнер.

През втората част националите ни продължиха да търсят активно гол, който да им даде надежди за победа. В 50-ата минута Ивелин Попов отправи удар с глава след центриране отдясно, но прати топката в ръцете на Белец. Десетина минути по-късно голям пропуск за гостите направи Иличич, който шутира над вратата на Петков.

Усилията на "трикольорите" бяха възнаградени в 68-ата минута, когато Божиков намери Страхил Попов, който центрира отдясно и влезлият като резерва Галин Иванов вкара с глава за 1:0. В този момент националите имаха нужда от още две попадения, за да финишират първи в групата, тъй като по същото време Норвегия водеше с 2:0 в Кипър.

Гостите обаче много бързо отвърнаха на удара и Миха Зайц изравни в 75-ата минута за 1:1 с премерен удар от средна дистанция. Това бе първи точен удар за словенците в мача.

В самия край националите ни имаха няколко шанса да преодолеят Белец, който обаче спаси всички удари към вратата си. На свой ред пък гостите също имаха шанс да стигнат до победата в добавеното време, но Петков отрази шута на излезлия сам срещу него Безяк.

След равенството България завърши на второ място в групата с 11 точки и 2 по-малко от Норвегия. Словенците останаха последни с 3 точки, а Кипър е трети с 5.

БЪЛГАРИЯ - СЛОВЕНИЯ 1:1
1:0 Галин Иванов (68), 1:1 Миха Зайц (75)

Състави:

BulgariaБългария: 1.Георги Петков, 15.Васил Божиков, 14.Антон Недялков, 5.Николай Бодуров, 2.Страхил Попов , 7.Георги Костадинов, 6.Симеон Славчев , 10.Ивелин Попов, 17.Станислав Костов (5819.Радослав Василев), 9.Спас Делев (713.Петър Занев), 22.Николай Димитров-Хичо (6318.Галин Иванов )
Резерви: 13.Благой Макенджиев, 23.Димитър Евтимов, 3.Петър Занев, 21.Камен Хаджиев, 4.Божидар Чорбаджийски, 11.Иван Бандаловски, 16.Кристиян Малинов, 20.Мартин Райнов, 18.Галин Иванов, 19.Радослав Василев, 16.Светослав Ковачев
Селекционер: Петър Хубчев

SloveniaСловения: 1.Вид Белец, 14.Андраж Струна, 13.Миха Блажич, 17.Миха Мевля, 2.Нейц Скубиц, 6.Райко Ротман, 21.Бенямин Вербич, 8.Амир Дервишевич (579.Яка Бийол ), 7.Йосип Иличич, 14Миха Зайц (8722.Лео Шулац), 11.Роман Безяк
Резерви: 12.Матиц Котник, 16.Грега Сорчан, 3.Юре Балковец, 22.Лука Крайнц, 22.Петар Стоянович, 20.Ванчаш Пожек, 9.Яка Бийол, 22.Лео Щулац, 18.Лука Захович, 20.Роберт Берич
Селекционер: Игор Бенедейчич

Стадион: "Васил Левски", София

Съдия: Хюсеин Гьочек (Турция)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
4 - Националите ни се настаниха в полето на съперника.
8 - Ивелин Попов отправи първия точен удар, но право в ръцете на вратаря Белец.
11 -   Опасно центриране на Безяк в наказателното поле и Вербич засече топката, но я прати покрай вратата на Георги Петков.
15 -   Божиков изведе с перфектен пас по крилото Антон Недялков, който моментално центрира, но Станислав Костов пропусна от добра позиция.
24 - Добро центриране на Страхил Попов затрудни вратаря Вид Белец, който съумя да боксира балонната топка.
31 - Дервишевич центрира от фаул и топката мина близко до дясната греда на вратата на Георги Петков.
33 - Станислав Костов направи самостоятелен пробив и шутира над вратата.
41 - Божиков спря пробив на Иличич с навременен шпагат.
45 - Край на първата част!
..............................................
45 - Начало на второто полувреме.
47 - Центриране от корнер за гостите и Петков боксира.
50 - Ивелин Попов отправи удар с глава след центриране отдясно, но прати топката в ръцете на Белец.
52 - Божиков игра с глава след центриране зад защитата на гостите, но е бил в положение на засада.
62 - Голям пропуск направи Иличич, който шутира над вратата на Петков.
68 - ГОООЛ за България! Божиков намери Страхил Попов, който центрира отдясно и Галин Иванов вкара с глава за 1:0. Националите имат нужда от още две попадения към момента за спечелване на групата.
75 - ГОЛ за Словения! Гостите много бързо отвърнаха на удара и Миха Зайц изравни за 1:1 премерен удар от средна дистанция. Това бе първи точен удар за словенците в мача.
85 - Футболист на гостите изпадна в положение на засада.
90 - Няколко поредни удара пред вратата на гостите, но Белец ги отрази всички.
90+1 - Роман Безяк излезе сам срещу Петков, на вратарят спаси.
90+3 - Край на мача! България и Словения завършиха 1:1.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия