Юношеският национален отбор на България до 19 г. победи с 2:1 връстниците си от Косово в контролна среща. Проверката се проведе на стадион "Градски" в Несебър.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендите на българския футбол Павел Панов и Георги Марков.

Гостите откриха резултата в 18-ата минута след гол на Адриан Бехрами. Той се разписа с плътен удар от границата на наказателното поле.

След час игра българите изравниха. Автор на гола стана Атанас Кабов след многоходова атака. В 71-ата минута Доминик Янков от няколко метра не успя да вкара след центриране на Тилев.

Пет минути преди края "лъвовете" осъществиха пълен обрат. Доминик Янков проби, защитата на Косово не успя да изчисти добре топката, която попадна в Иван Тилев. Халфът намери Станислав Иванов, който бе непокрит и вкара за 2:1.

Следващата контрола ще се състои на 22 февруари, четвъртък от 11:00 часа на стадион "Арена Созопол" в Созопол.

БЪЛГАРИЯ: Иван Дюлгеров, Лъчезар Ковачев (Лудогорец), Ертан Томбак (Черно море), Тихомир Димитров (Лудогорец), Никола Борисов (ЦСКА-София), Илия Юруков (Левски), Емил Янчев (Черно море), Иван Тилев (Септември), Атанас Кабов (Ботев Враца), Станислав Иванов (Левски), Петър Христов (Пирин Благоевград);
Резерви: Димитър Шейтанов (Левски), Херберт Георгиев (USC Манк, Австрия), Борислав Вакадинов (Септември Симитли), Архан Исуф (Локомотив Пд), Валентин Антов (ЦСКА-София), Иван Турицов (Литекс), Николай Дросев (Несебър), Мартин Милков (Лудогорец), Доменик Янков (Лудогорец), Стефан Гаврилов (Шефилд Уензди, Англия), Никола Гавов (Берое)