Юношите на Ботев (Пловдив), родени през 2006 г., завършиха на второ място на силния турнир Scharr Nations Cup. Надпреварата се проведе на 24 и 25 юни в Щутгарт.

"Жълто-черните" стартираха силно и финишираха първи в груповата фаза. При следващото разделение "канарчетата" отново станаха в първи в потока си, след победи над чешките Славия (Прага) и Дукла (Прага).

На четвъртфиналите момчетата на Стоян Ангелов победиха с 1:0 гръцкия ПАОК. На полуфиналите пловдивчани продължиха великолепното си представяне и се наложиха със същия резултат над английския Про Дайрект-Сокър Академи, който е филиал на Саутхямптън.

Във финалната среща „канарчетата“ допуснаха поражение с 0:4 от Рапид (Виена). Срещата се разви лошо за Ботев и той инкасира два бързи гола в първите минути, което се оказа решаващо за загубата.

В крайното класиране "жълто-черните" оставиха зад гърба си отбори като Ювентус, Нюрнберг, Лех (Познан), Фрайбург и други елитни западно-европейски тимове.