Дунав (Русе) победи с минималното 1:0 Пирин (Благоевград) и временно оглави класирането в Първа лига с актив от 7 точки. В герой за "драконите" се превърна юношата на ЦСКА Юлиан Ненов, който отбеляза в 31-ата минута и това се оказа достатъчно за Веселин Великов и момчетата му да запишат втори успех в елита. Първият беше преди седмица в Бургас - 2:1 над Нефтохимик, след като на старта Дунав направи 0:0 с Верея.

В срещата тази вечер играчите на Дунав създадоха повече положения, като показателна е статистиката. Домакините отправиха 7 удара в очертанията на вратата за 90 минути, а "орлетата" нито един.

В началото два пропуска направи Васил Шопов. При втория вратарят на Пирин Георги Аргилашки се намеси отлично и не позволи топката да влети в мрежата му - в 6-ата минута. В 31-ата домакините ликуваха. Младежкият национал Юлиян Ненов отбеляза втория си гол в Първа лига. Крилото проби отдясно и центрира, но топката се отби в крака на дебютанта за Пирин Алешандре Ханс и се върна при него и Ненов изненадващо реши да стреля, реализирайки в далечния ъгъл на Аргилашки - 1:0.

В началото на второто полувреме треньорът на гостите от Благоевград Стефан Генов потърси промяна, включвайки в игра Даниел Младенов и Илия Димитров. Положенията обаче отново бяха пред вратата на Пирин. Васил Шопов не успя да отбележи от още две ситуации, а в 61-ата минута и гредата спаси "орлетата". Силен изстрел на Антон Огнянов се отби в страничния стълб.

В 76-ата минута Великов трябваше да прави принудителна смяна, след като Бранимир Костадинов беше ударен лошо в лицето от противник и не успя да доиграе срещата.

В 84-ата минута Ненов се размина от второ попадение, след като след негов удар Аргилашки изпусна топката, която се отби в гредата и се върна в ръцете на вратаря. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя, в който Дунав заслужено спечели.

В следващия кръг "драконите" гостуват на Локомотив (Горна Оряховица) на "Лаута", а Пирин приема ЦСКА.

Всичко за Първа лига - ТУК

ТВ програма на Първа професионална лига

ДУНАВ - ПИРИН 1:0
1:0 Юлиан Ненов (31)

Срещата по минути:
2 - Пропуск на Васил Шопов.
6 - ОПАСНО! Васил Шопов за малко да даде преднина на Дунав. Играчът на домакините засече с глава центрираната отляво топка, но Георги Аргилашки го отчая с акробатичната си намеса.
8 - ОПАСНО! Тони Тасев подаде на Стилиян Николов, който отправи удар по земя, но топката премина на сантиметри покрай гредата.
29 - Антон Огнянов стреля отдалеч, Аргилашки изби топката, след което Будинов не успя да се възползва от положението.
31 -  ГОООЛ! 1:0 за Дунав! Юлиан Ненов открива резултата. Първоначално юношата на ЦСКА стреля, Ханс спря топката, която отново попадна в Ненов и футболистът на Дунав с техничен удар в далечния ъгъл на вратаря Георги Аргелашки отбеляза.