Локомотив (София) излезе поне за кратко на първото място във Втора лига, след като се наложи като домакин с 4:1 над Несебър в среща от 9-ия кръг. Над всички в срещата бе юношата на Левски Илия Димитров, който се отчете  с хеттрик.

Нападателят изведе "железничарите" напред в резултата в 21-ата минута, когато се разписа с глава. В 35-ата обаче Иван Колев от гостите изравни. Той също бе точен с глава.

Малко преди края на полувремето Евгени Зюмбюлев отново даде преднина за Локомотив.

През втората част Димитров вкара нов гол с глава в 55-ата минута, а в 81-ата минута отблизо засече ново центриране, отбелязвайки своя първи хеттрик във Втора лига. Талантът от Дупница вече има девет попадения през сезона, като е лидер при стрелците със Светослав Диков от Царско село.

Успехът над Несебър бе шести за тима на Младен Додич в първенството, който вече има актив от 19 точки. Вторият Царско село е с 18, а третият Ботев (Враца) със 17. Двата тима се изправят утре един срещу друг във Враца.