Двете попадения на Даниел Младенов за Етър срещу ЦСКА в столицата и равенството 2:2 предизвикаха много коментари във футболната общественост. Опитният нападател сподели, че за първи път бележи на „Армията“ и двата гола за него са сбъдната мечта. Етърци пък не бяха вземали точка там за първенство от далечната 1995 г.

Двата гола на Младенов възкресиха спомените за Етър от средата на 90-те години, когато друг играч също се отчете с 2 гола на „Българска армия“. Не в един, а в два последователни мача, като донесе две равенства за „болярите“. Става въпрос за Йордан Николов, който бе голмайстор на етърци в този период, а от години живее в Испания.

Датата е 5 октомври 1994 г., осми кръг от „А“ група, мачът завършва пак 2:2. „Червените“ откриват резултата в 33-ата минута, като най-любопитното е, че попадението бележи младият 21-годишен защитник Росен Кирилов – настоящият треньор на Етър! Това е първият гол на Кирилов в елита, като общо за 87 мача в ЦСКА той има две попадения.

Резултатът се запазва чак до 63-ата минута, когато Петър Михтарски удвоява. Домакините вече се виждат победители, но Етър не е казал своята дума. В 80-ата минута Велин Кефалов намалява, а две минути преди края на мача влезлият като резерва Данчо Николов попарва „армейците“ с хубав гол – 2:2!

За ЦСКА играят: Ненов, Мачев, Войнов, Кирилов, Марковски, Деянов (61 Атанасов), Петков, Стоилов, Михтарски, Танев (73 Шишков), Коилов.

За Етър: Динев, Даил, Сабльов, Цветков, Петков (67 Николов), Ацаров, Кефалов, Георгиев, Геров (80 Гюджеменов), Киряков, Спасов.

На следващата есен историята се повтаря, като „болярите“ отново вземат точка на „Армията“. Денят е 21 октомври 1995 г., десети кръг. В 37-ата минута Йордан Николов след подаване на Бойко Цветков отново наказва „армейците“ – 0:1! Етърци удържат преднината си чак до 71-ата минута, когато Петър Жабов успява да върне едно попадение и да измъкне точка за домакините.

Така Йордан Николов с 2 гола на „Армията“ в две поредни години носи две равенства на „Етър“ срещу „червените“, пише sport-vt.com.