Славия успя да победи с 2:1 Калиакра в Каварна, след като изоставаше в резултата броени минути преди края. Срещата от 23-ия кръг ще се запомни с първото попадение на японец в "А" група. Халфът на "белите" Тайсуке Акиоши се разписа за 1:1 в 87-ата минута, но в добавеното време беше изгонен от съдията Иван Кирилов за втори жълт картон. Преди това - в 55-ата, домакините бяха открили резултата чрез Джунейт Яшар. Победното попадение за Славия пък реализира Даниел Златков. Централният защитник вкара за 1:2 с глава в 89-ата минута и така "белите" грабнаха трите точки от Каварна.

Мачът беше изключително муден и слаб и не предложи нищо интересно през първата част. Съвсем различно бе второто полувреме. В 55-ата минута Джунейт Яшар стреля от далечно разстояние, вратарят Емил Петров не реагира добре и топката попадна във вратата му – 1:0.

Последвалият натиск на Славия даде резултат чак в заключителните минути на двубоя. Първо Акиоши изравни в 87-ата, а само 2 по-късно Даниел Златков оползотвори центриране на Богомил Дяков и донесе победата на Славия - 1:2.

В добавеното време Акиоши си позволи да бави играта и съдията Иван Кирилов моментално му показа втори жълт и съответно червен картон. Домакините обаче нямаха време да стигнат поне до изравнително попадение и така записаха 17-ата си загуба от началото на първенството. Тимът от Каварна остава на предпоследното 15-о място с 10 точки в актива си. Славия пък събра 43 и се изкачи на 6-ата позиция.

Срещата по минути
10 - Нищо интересно през първите 10 минути на мача
17 - Петър Димитров е изведен зад отбраната на Калиакра, страничният съдия вдигна флага за засадата, преди Димитров да вкара в мрежата на домакините
27 - Страхотно извеждащо подаване към Джордж Уеа, който стреля, но Емил Петров избива в корнер
44 - Николай Божов стреля от фаул на половин метър над напречната греда на Цветан Димитров
49 - Върната топка към Цветан Димитров, вратарят на Калиакра се подхлъзна, точно преди топката да премине гол линията и я изчисти
55 - topka.jpg ГОЛ за Калиакра! Яшар центрира, топката тупна в наказателното поле пред Емил Петров, след което изненада вратаря и влезе в мрежата на белите за 1:0 в полза на Калиакра
61 - Хубав силен удар на Милен Бонев, Емил Петров спасява
76 - Шут на Влади Златинов рикошира у главата на Четин Садула и излиза в корнер за Славия, след който Златинов опита да изненада Цветан Димитров с директен изстрел, но уцели външната страна на мрежата
87- topka.jpgГОЛ за Славия - Тайсуке Акиоши вкарва първия си гол в "А" група.
89 - topka.jpgГОЛ за Славия! Дани Златков засече с глава центриране на Богомил Дяков

КАЛИАКРА - СЛАВИЯ 1:2
1:0 Джунейт Яшар (55), 1:1 Тайсуке Акиоши (87), 1:2 Даниел Златков (89)

КАЛИАКРА: 1. Цветан Димитров, 4. Д. Димитров, 5. Костов, 32. Ковачев, 19. Андонов, 10. Яшар,11. Филипов, 13. Уеа, 22. Садула, 24. Събев, 30. Бонев

СЛАВИЯ: 12.Ем. Петров, 20.Р. Димитров, 22.Тодоров, 6.Златков, 21.Дяков, 14.Сандански, 23.Акиоши, 88.П. Димитров, 9. Златинов, 83.Юруков, 17.Божов