Левски и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в отложеното дерби от 1 кръг на Първа лига. Двубоят трябваше да се играе на старта на първенството, но тогава двата тима имаха ангажименти в евротурнирите. Така срещата се игра днес, навръх Съединението, пред над 15 хиляди зрители на стадион "Георги Аспарухов".

Мачът предложи много спорни моменти. Съдия бе Никола Попов. Двама играчи получиха червени картони - от Левски бе изгонен Божидар Митрев още в 36-ата минута заради игра с ръка извън наказателното поле. Самият вратар призна, че е играл с ръка и заслужено е бил изгонен. В 79-ата минута към съблекалните пое и Сисиньо от Лудогорец.

В 26-ата минута Анисе игра с ръка в наказателното поле на Левски, но съдията не показа жълт картон.

В 28-ата минута Антонио Вутов влезе много грубо в краката на Натанаел, за което дори можеше да бъде изгонен. Но не последва картон.

В 30-ата минута Натанаел удари с ръка през лицето Вутов. Съдията показа жълт картон на Натанаел, но също можеше да бъде по-строг.

В 36-ата минута Божидар Митрев бе изгонен за игра с ръка извън наказателното поле.

В добавеното време на първото полувреме играчите на Левски имаха претенции за дузпа.

В 79-ата минута Сисиньо от Лудогорец получи директен червен картон за изблъскване на Жорди Гомес