Царско село записа в събота своята четвърта поредна победа във Втора лига, след като в двубой от IV кръг победи с 2:1 гостуващия Локомотив (ГО). Домакините поведоха с гол на Минчев от дузпа в 16-ата, а четири по-късно отново той бе точен за 2:0. Трифонов намали в 28-ата минута, но до края на мача нови голове не паднаха и Царско село записа поредна победа.

Поморие и Несебър сътвориха голов спектакъл изпълнен с обрати, в който домакините излязоха победители в последната минута. Цачев откри за гостите от Несебър, а Петков изравни след половин час. След почивката и двата тима се активизираха в атака, а Несебър отново поведе - този път чрез Костов. Петков изравни, а Орачев даде гол преднина за Поморие в 80-ата, за първи път от началото на мача. Цачев изравни в 84-ата, за да дойде победния гол на Стоев в последната минута от редовните 90.

Ботев (Гълъбово) стигна до трудна победа с 2:1 над Литекс, а Струмска слава измъкна трите точки при гостуването на Кариана, като победния гол вкара Маджиров в 90-ата минута.

Арда регистрира в неделя втора победа от началото на сезона. Футболистите на Елин Топузаков спечелиха с 2:0 домакинството си на Пирин (Благоевград) след голове на Сандев и Лозев. По същото време, но в Добрич, Добруджа и Локомотив (София) завършиха 1:1 на стадион "Дружба".