Левски и Етър направиха драматично равенство 1:1 в интригуващ мач от 25-ия кръг на Първа лига. "Сините" бяха на път да осъществят пълен обрат, но Филипе Нашименто пропусна дузпа в 94-ата минута. Така Левски направи грешна стъпка точно преди вечното дерби с ЦСКА, което е следващата неделя (18 март) от 13:00 часа на "Васил Левски". Разликата между грандовете вече е цели 10 точки. ЦСКА е втори с 60, а Левски е трети с 50. Лидерът Лудогорец има 63 точки.

Мачът на "Герена" се развиваше повече от добре за гостите от Велико Търново, водени от Красимир Балъков. В 61-ата Велко Батрович даде аванс на аутсайдера Етър след гаф на вратаря Николай Кръстев. След центриране отдясно младият вратар на домакините изпусна елементарно топката, която беше в ръцете му, и Батрович отблизо вкара - 0:1. Кръстев пази и днес поради контузията на Божидар Митрев.

Включилият се като резерва в срещата Сержиу Буш изравни в 72-ата минута. Паулиньо направи отличен пробив отляво и подаде на румънеца във вратарското поле, Христо Иванов първоначално изби, но при добавката Буш добута топката в мрежата му - 1:1. Преди това "сините" пропуснаха редица положения, най-вече преди почивката.

В третата минута на добавеното време на мача пред Левски се откри отличен шанс за достигане до трите точки. Паулиньо изработи дузпа, след като съдията Ивайло Стоянов маркира фаул на Георги Пашов срещу играча на Левски. Филипе Нашименто се нагърби с изпълнението, но изпрати топката извън очертанията на вратата - покрай дясната греда, докато Христо Иванов се беше хвърлил в обратния ъгъл.

Избраниците на Балъков изиграха много силен мач на "Герена", само три дни след като затрудниха и ЦСКА. Двубоят на "Армията" в четвъртък беше спечелен от "червените" с 2:1 след гол в края.

Днес срещу Левски тимът от Велико Търново също имаше своите шансове. В 37-ата минута снажният нападател Самб Бадара нацели напречната греда, засичайки с глава центрирана отдясно топка.

Делио Роси пък донякъде изненада с титулярите за домакинството на предпоследния в Първа лига. Основните играчи Габриел Обертан и Роман Прохазка бяха оставени на пейката срещу Етър. Общо четири бяха промените в стартовите единадесет на "сините" в сравнение с победата с 3:2 над Черно море във Варна. Днес липсваха и наказаните Антонио Вутов и Милош Цветкович. Прохазка и Аймен Белаид бяха сменени от Жерсон Кабрал, Ивайло Найденов, Филипе Нашименто и Холмар Ейолфсон. Както е известно, Станислав Костов пък беше оставен извън групата за мача днес.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

ЛЕВСКИ - ЕТЪР 1:1
0:1 Велко Батрович (61), 1:1 Серджиу Буш (72)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
2  Паулиньо се измъкна по лявото крило, сервира отлично топката на Кабрал, но той се забави и ударът му бе блокиран.
5  Паулиньо подаде на Ривалдиньо, който стреля, вратарят на Етър Христо Иванов спаси.
6  Красимир Балъков прави принудителна смяна. Получилият контузия Георги Сърмов отстъпва място на Аласана Мане.
14  Нашименто за малко да отбележи красив гол със странична ножица. Португалецът засече центрираната топка от Фигейредо, изпращайки я над напречната греда.
21 - Чавдар Ивайло влезе остро в краката на Нашименто и го настъпи, съдията Ивайло Стоянов отсъди фаул за Левски и предупреди играча на Етър, че ще го изгони при следваща груба проява. В 15-ата минута Ивайлов вече получи жълт картон.
24 - Ривалдиньо беше изведен зад защитата на гостите и излезе очи в очи с вратаря. Страничният рефер обаче вдигна засада, а такава нямаше.
32  Нов пропуск на Левски. Домакините изпълниха бързо фаул, Фигейредо нахлу отляво в наказателното поле на Етър и подаде на Нашименто, който стреля в опасна близост до дясната греда.
37  ГРЕДА! Иван Стоянов надигра Фигейредо отдясно по атаката на гостите и центрира право на главата на Бадара, който засече пред погледа на Яблонски, но за късмет на Левски топката се отби в напречната греда.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.
------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Роси пуска Прохазка в игра, Кабрал е сменен.
46  Смяна и за Етър. Никола Колев вече на терена, Чавдар Ивайлов няма да играе през втората част.
52 - Удар на Прохазка, Христо Иванов плонжира и спаси.
58  Ривалдиньо е заменен от Серджиу Буш.
61 ГОООЛ! Етър шокира "Герена", повежда в резултата след голям гаф на Николай Кръстев. След центриране отдясно младият вратар на домакините изпусна елементарно топката и Велко Батрович отблизо вкара.
64  Роси реагира с включването на Обертан. Хали Тиам е сменен.
72  ГОООЛ! Серджиу Буш е точен - 1:1! Паулиньо направи отличен пробив отляво и подаде на румънеца във вратарското поле, Христо Иванов първоначално изби, но при добавката Буш добута топката в мрежата му.
74 - Нашименто стреля от добра позиция вляво от вратата.
82 - Удар на Паулиньо, Христо Иванов лови.
85  Иван Стоянов е сменен от Иван Петков.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3 - ДУЗПА за Левски! Паулиньо изработи 11-метров наказателен удар. Съдията Ивайло Стоянов маркира фаул на Георги Пашов срещу играча на Левски.
90+4 - ПРОПУСК на Нашименто, който не успя да уцели вратата, пращайки топката покрай дясната греда. Христо Иванов се беше хвърлил в обратния ъгъл.
90+4 - Край на мача. Левски и Етър завършиха 1:1.

ЛЕВСКИ89.Николай Кръстев, 6.Ивайло Найденов, 28.Давид Яблонски, 5.Холмар Ейолфсон, 25.Афонсо Фигейредо, 20.Филипе Нашименто , 14.Хали Тиам (64  32.Габриел Обертан), 13.Жорди Гомес, 26.Жерсон Кабрал (46 15.Роман Прохазка), 7.Паулиньо, 10.Ривалдиньо (58  9.Серджиу Буш )
Резерви: 12.Петър Иванов, 3.Аймен Белаид, 4.Иван Горанов, 15.Роман Прохазка, 32.Габриел Обертан, 71.Васил Панайотов, 9.Серджиу Буш
Треньор: Делио Роси

Етър
ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 6.Георги Пашов, 16.Пламен Гълъбов, 21.Венцислав Василев , 30.Димо Атанасов, 5.Георги Сърмов (6  25.Аласана Мане), 17.Чавдар Ивайлов  (46  22.Никола Колев), 8.Румен Руменов , 70.Велко Батрович , 73.Иван Стоянов (85  9.Иван Петков), 89.Самб Бадара
Резерви: 12.Денис Гргич, 25.Аласана Мане, 7.Иван Вълчанов, 22.Никола Колев, 4.Венелин Филипов, 11.Даниел Младенов, 9.Иван Петков
Треньор: Красимир Балъков

София, ст. "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация