Видима-Раковски спечели точка от гостуването си на Славия. Мачът от 12-ия кръг на първенството завърши при резултат 1:1. Николай Божов бе точен за “белите”, а Георги Стойчев за гостите от Севлиево.

С поделените точки столичани остават в първата половина на класирането, а Видима в зоната на изпадащите.

Мачът започна с по-добра игра на “белите”. Николай Божов направи пропуск в 6-ата минута. Той се реваншира за грешката си в 21-ата минута, когато откри резултата. Нападателят получи в коридор между двама от Павле Попара, финтира Пламен Колев и вкара в празната врата за 1:0.

До почивката Славия продължи да натиска и почти не даваше шансове на съперника.

Второто полувреме продължи в същия стил. В 58-ата минута Даниел Златков удари греда. В отбора му последва отпускане и Видима изравни в 65-ата минута. Тогава Какалов подаде на връхлитащия Георги Стойчев и капитанът със силен шут направи 1:1.

Играчите на Мартин Кушев тръгнаха да печелят срещата, но до последния сигнал пробваха само балонни центрирания, които не затрудниха съперника./БЛИЦ

СЛАВИЯ - ВИДИМА-РАКОВСКИ 1:1
1:0 Николай Божов (21), 1:1 Георги Стойчев (65)
СЛАВИЯ:
1.Стефано Кунчев, 20.Радослав Димитров, 19.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 18.Филип Филипов, 83.Йордан Юруков, 10.Павле Попара (75 - 11.Василев), 33.Галин Иванов (90 - 77.Пеев), 44.Жозе Жуниор, 7.Илия Илиев (88 - 8.Борносузов), 17.Николай Божов
Резерви: 12.Емил Петров, 8.Атанас Борносузов, 35.Диян Молдованов, 77.Даниел Пеев, 28.Ели Маркес, 11.Радослав Василев, 25.Божидар Васев
Треньор: Мартин Кушев
ВИДИМА-РАКОВСКИ:
22.Пламен Колев, 25.Цветомир Панов, 2.Иван Пенев (46-9.Веселин Стойков), 6.Александър Бранеков, 19.Евгени Игнатов, 23.Пламен Кожухаров, 5.Георги Стойчев, 13.Ахмед Хикмет, 7. Християн Кожухаров (59-8.Станимир Андонов), 11.Георги Какалов, 20.Атанас Иванов (60-24.Венцислав Бенгюзов)
Резерви: 6.Ивайло Василев, 9.Веселин Стойков, 10.Христо Господинов, 14.Руслан Иванов, 24.Венцислав Бенгюзов, 8.Станимир Андонов, 17.Павлин Юлиянов
Треньор: Костадин Ангелов

София, стадион "Славия"
Съдия: Цветан Кръстев
Жълти картони: Юруков (Славия), Евгени Игнатов, Бенгюзов (Видима)

Срещата по минути
6 - Силен изстрел на Николай Божов преминава на сантиметри покрай дясната греда на гостите от Севлиево.
21 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Славия! Павле Попара пусна топката към Божов в коридор между двама защитници, опитният нападател се озова сам срещу вратаря на Видима Пламен Колев, финтира го, след което се разписа в опразнената врата.
36 - Християн Кожухаров обстрелва вратата на Славия, топката излиза в аут.
40 - Илия Илиев беше изведен сам срещу стража на Видима от Павле Попара, опитният играч на Славия обаче не успя да преодолее Пламен Колев.
42 - Божов засича с глава центрираната от Йордан Юруков топка, Колев лови.
45 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Смяна за гостите от Севлиево. Веселин Стойков влиза на мястото на Иван Пенев.
58 - ГРЕДА! Даниел Златков засича с глава центрираната топка от Илия Илиев, гредата спасява гостите.
59 - smqna.jpg Треньорът на Видима Костадин Ангелов извършва втора смяна. Християн Кожухаров отстъпва мястото си на Станимир Андонов.
60 - smqna.jpg Последна смяна за гостите, Венцислав Бенгюзов влиза в игра, Атанас Иванов напуска терена.
62 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Евгени Игнатов. Играчът на Видима фаулира Галин Иванов и беше санкциониран от съдията Цветан Кръстев.
65 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Севлиево изравняват - 1:1! След триково изпълнение на корнер топката се озова в Георги Какалов, който видя връхлитащия Георги Стойчев и му подаде, след което капитанът на Видима стреля силно по земята и прокара кълбото през купа от играчи, изпращайки го в мрежата на Стефано Кунчев.