Верея постигна изненадваща победа с 2:1 като гост на Черно море в среща от 15-ия кръг на Първа лига. Старозагорци губеха в резултата до средата на второто полувреме, но реализираха два гола в рамките на шест минути и прекъснаха серията си от четири мача без успех в елита.

От своя страна "моряците" продължават ужасяващата си серия без успех на собствен терен. За последно те взеха трите точки на "Тича" в края на юли месец, когато победиха Дунав (Русе).

Домакините стартираха по-силно срещата и логично стигнаха първи до гол. В 21-ата минута  Георги Илиев получи топката на дъгата на наказателното поле и с премерен удар прати топката във вратата на Аргилашки.

До края на първото полувреме старозагорци продължиха да натискат, но така и не съумяха да материализират превъзходството си.

През втората част ситуацията на терена се промени драстично. Гостите заиграха по-смело в предни позиции и на няколко пъти застрашиха Емил Михайлов. Добрата игра на Верея даде резултат в 71-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов засече центриране по земя на Илиян Йорданов и не остави шансове на стража на "моряците".

Голът стъписа Черно море и пет минути по-късно варненци инкасираха втори такъв. Той бе дело на Валери Домовчийски, който засече с глава центриране от корнер и прати топката във вратата.

До края на срещата домакините имаха добри възможности за гол, които обаче не бяха реализирани.

Във временното класиране Верея е на 6-о място с 23 точки. Черно море е 7-и с 21.

ЧЕРНО МОРЕ - ВЕРЕЯ 1:2
1:0 Георги Илиев (21), 1:1 Бенгюзов (71), 1:2 Домовчийски (76)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
6 - Сукуна стреля, но Аргилашки с една ръка избива.
21 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Георги Илиев получи топката на дъгата на наказателното поле и с премерен удар отбеляза първото попадение в мача.​
27 - Разбъркване в наказателното поле на Верея. Топката попадна в Илия Миланов, който шутира, но топката срещна тялото на бранител.
29 - Старокин засече с левия крак центриране на Цветков, но ударът му от въздуха бе крайно неточен.
33 - Енчев от гостите засече с глава центриране от фаул, но Емил Михайлов улови.
45+1 - Край на първата част!
-------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
54 - Домовчийски получи пас около границата на наказателното поле и шутира, но топката мина покрай вратата на Аргилашки.
71 -  ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! Илиан Йорданов центрира по земя и Венцислав Бенгюзов разстреля Емил Михайлов от точката за изпълнение на дузпа.
75 - Бенгюзов стреля от пряк свободен удар, но Михайлов изби.
76 -  ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! След центриране от ъглов удар, Валери Домовчийски засече топката с глава и я изпрати в мрежата на Черно море.
90+5 Антон Огнянов отправи страхотен удар от пряк свободен удар, но Георги Аргилашки изби в корнер.
90+6 - Край на мача!

Състави:

Резултат с изображениеЧерно море: 33. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев, 6. Александър Цветков, 18. Атанас Зехиров, 19. Илия Миланов , 21. Георги Илиев (к) , 22. Мариян Огнянов (64Огнянов), 23. Илиас Хасани , 66. Орлин Старокин, 73 Ондрей Сукуп , 11. Амаду Сукуна
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 15. Александър Александров, 29. Марек Кузма, 36. Румен Касабов, 81. Антон Огнянов, 97. Николай Минков
Треньор: Емануел Луканов

Свързано изображениеВерея: 12. Георги Аргилашки, 33. Мирослав Енчев , 10. Елиаш да Силва (к) (46Домовчийски ), 4. Бен Джемиа, 15. Костадин Слаев, 8. Oсман Балде, 20. Венцислав Бенгюзов , 7. Георги Андонов, 11. Илиян Йорданов  (90Иванов), 24. Омар Сулеимани, 29. Исмаил Иса (73Керкар)
Резерви: 1. Пламен Колев , 17. Валери Домовчийски, 14. Атанас Панов, 6. Иво Иванов, 16. Петър Витанов, 26. Селим Керкар, 18. Янислав Иванов
Треньор: Илиан Илиев

Варна, "Тича"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация