Верея се поздрави с първи успех за сезона. Старозагорци се наложиха с 1:0 като гост на Етър в последна среща от 3-ия кръг на Първа лига.

През първото полувреме двата отбора изнесоха слаба продукция. Головите положения почти липсваха, a играта се водеше основно в централната част на терена.

Най-добрата ситуация за гол дойде още в 6-ата минута. Илиян Йорданов проби по лявото крило и пусна към Георги Андонов. Пoследният отправи удар, който обаче бе париран от Христо Иван.

Последваха изключително скучни минути, в които не се случи нищо интересно.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Верея беше малко по-дейният отбор, но така и създаваше интересни ситуации в пред вратата на Христо Иванов. Така се стигна до 86-ата минута, когато все пак падна гол. Точен бе влезлият като резерва Валери Домовчийски, който се възползва от нескопосаните действия на бранителите на домакините и от близка дистанция не остави шансове на стража на търновци.

След този мач Верея събра актив от 4 точки, докато Етър остава с 1.

ЕТЪР - ВЕРЕЯ 0:1
0:1 Домовчийски (86)

Състави:

Резултат с изображениеЕтър: 29.Христо Иванов, 4.Иван Скерлев, 21.Венцислав Василев, 25.Александър Александров , 88.Йордан Апостолов, 22.Димо Атанасов, 7.Мартин Станкев (51Кямил), 20.Яни Пехливанов, 91.Цветомир Тодоров  (85Неделчев), 9.Иван Петков (79Колев), 73.Иван Стоянов
Резерви: 12.Кирил Акалски, 5.Михаил Минков, 11.Стефан Неделчев, 17.Чавдар Ивайлов, 23.Ерик Почански, 6.Джихат Кямил, 20.Тодор Колев
Треньор: Станислав Генчев

Резултат с изображениеВерея: 12.Георги Аргилашки , 21.Здравко Илиев, 4.Селим Бен Джемия, 33.Мирослав Енчев , 15.Костадин Слаев, 20.Венцислав Бенгюзов (76Витанов), 89.Илиян Йорданов , 10.Елиаш (60Домовчийски), 8.Осман Балде, 14.Георги Андонов , 9.Меди Фенуш (90Мунин)
Резерви: 1.Пламен Колев, 5.Илия Мунин, 16.Петър Витанов, 14.Еркебулан Нургалиев, 17.Валери Домовчийски, 18.Янислав Иванов, 77.Давид Гутиерес
Треньор: Илиан Илиев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
3 -  Добра контраатака на Верея, която обаче завърши с неточен удар на Фенуш.
8 -  Илиян Димитров напредна по лявото крило и пусна пас към Георги Андонов. Нападателят на Верея среля, но право в тялото на Христо Иванов.
28 - Димо Атанасов центрира в наказателното поле на Етър, ударът с глава на Иван Петков обаче мина покрай дясната греда.
36 -  Удар на Андонов от пряк свободен удар, покрай вратата.
41 -  Добра възможност за гостите. Бенгюзов беше изведен на добра позиция, но стреля неточно.
45+1 - Край на първото полувреме!
--------------------------------
46 - Начало на втората част!
60 - Здравко Запрянов центрира в наказателното поле, където Фенуш засече топката от въздуха, но не намери целта.
83 - Кямил стреля, но Аргилашки улавя без затруднения.
86 -  ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! Домовчийски се разписва от близка дистанция след груба грешка в отбрана на Етър.