Верея и Ботев (Пловдив) завършиха 2:2 в контролна среща, играна в Благоевград. За тима на Илиан Илиев точни бяха Елиаш Да Силва и Селим Бен Джемия през второто полувреме, а за "канарчетата" се разписаха Лъчезар Балтанов и Фелипе Бризола.

Първото полувреме беше равностойно, като и двата отбора имаха по един шанс за гол. Първо новото попълнение на Верея Давид Гонсалес получи прекрасен пас от друг привлечен преди дни - юношата на ЦСКА Петър Витанов, в наказателното поле на Ботев, овладя добре, но впоследствие не успя да нанесе хубав удар и Иван Чворович улови топката. Крум Стоянов пък пропусна на празна врата за "канарчетата".

В 30-ата минута звездата на Ботев Тодор Неделев напусна терена поради контузия.

Пловдивчани поведоха в самия край на полувремето след дузпа, отсъдена от главния съдия Георги Димитров. Лъчезар Балтанов бе точен, откривайки резултата в контролата.

Веднага след подновяването на играта играчите на Илиан Илиев изравниха. Милен Танев центрира перфектно от пряк свободен удар и Елиаш Да Силва от близко разстояние вкара топката във вратата на Ботев - 1:1.

В 53-ата минута Ботев отново излезе напред в резултата. Крум Стоянов проби отляво и подаде към Фелипе Бризола, който отблизо вкара.

В 81-ата минута Верея пак изравни. След хубаво разиграване от корнер Милен Танев центрира в наказателното поле на Ботев и Селим Бен Джемия се разписа, оставайки непокрит на далечната греда - 2:2.

Следващата контрола на Верея е на 27 юни срещу Локомотив (Пловдив), а за Ботев предстои първата битка с Партизани (Тирана) - на 29 юни от 18:00 часа в Албания.

ВЕРЕЯ - БОТЕВ 2:2
0:1 Лъчезар Балтанов (45-дузпа), 1:1 Елиаш Да Силва (46), 1:2 Фелипе Бризола (53), 2:2 Селим Бен Джемия (81)

ВЕРЕЯ: Георги Аргилашки, Здравко Илиев, Илия Мунин, Селим Бен Джемия, Костадин Слаев, Петър Витанов, Венцислав Бенгюзов, Селим Керкар, Илиян Йорданов, Давид Гонсалес, Георги Андонов
През втората част в игра се появиха Благой Стоянов, Михаил Димитров, Мирослав Енчев, Ахмет Адемов, Емре Емин, Елиаш Да Силва, Милен Танев, Янислав Иванов, Мехди Фенуш и Валери Домовчийски

БОТЕВ: Иван Чворович, Виктор Генев, Пламен Димов, Цветомир Панов, Данчо Минев, Лъчо Балтанов, Серкан Юсеин, ЯЯ Меледже, Крум Стоянов, Тодор Неделев, Омар Косоко

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка