ЦСКА победи минимално гостуващия Берое с 1:0 в среща от последния кръг на първата шестица в Първа лига. Гостите се нуждаеха от задължителна победа, за да имат някакъв шанс да се доберат до баража, даващ право на участие в евротурнирите, но загубиха и останаха четвърти в крайното класиране. Кирил Десподов (67-дузпа) реализира единствения гол в мача, а в добавеното време Мартин Райнов от гостите бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

Гостите бяха по-активни в началните минути, но на два пъти пропуски направи Борислав Цонев. В 23-ата минута Кирил Десподов падна в наказателното поле на "зелените" след съприкосновение с Леони, но съдията не прецени, че има основания да бъде отсъдена дузпа. Осем минути по-късно Леони се включи чудесно в атака и излезе на прекрасна позиция, но след удара му топката премина встрани от вратата. В 40-ата минута Бригидо отправи опасен удар и Черниаускас хвана топката, която четири минути след това удари ръката на Божидар Чорбаджийски в наказателното поле на "червените", но съдията не отсъди дузпа.

Малко след почивката в 48-ата минута Борислав Цонев шутира от добра позиция и прати топката в гредата. В 65-ата минута Мартин Райнов извърши нарушение за дузпа и потърпевшият Кирил Десподов (67-дузпа) я реализира за 1:0. В 76-ата минута Камбуров отправи опасен удар с глава, а Черниаускас спаси сигурен гол. Четири минути преди края Серджиу Негруц направи пропуск пред вратата на ЦСКА, а добавеното време Мартин Райнов бе изогонен и гостите завършиха мача в намален състав.

След успеха си ЦСКА завърши сезона на второ място с 81 точки и остави Берое четвърти с 59 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТВ ПРОГРАМА

ЦСКА - Берое 1:0
1:0 Кирил Десподов (67-дузпа)

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Николай Бодуров, 10.Роланд Алберг (7424.Иван Митрев), 15.Кристиан Малинов, 16.Раул Лое , 17.Рафаел Енрике (8924.Николай Янков), 18.Александър Георгиев, 19.Кирил Десподов , 25.Александър Барт (8211.Даниел Йорданов), 26.Валентин Антов
Резерви: 12.Слави Петров, 29.Никола Борисов, 24.Николай Янков, 27.Джулио Чарлов, 11.Даниел Йорданов, 24.Иван Митрев
Треньор: Христо Янев

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 7.Мартин Райнов , 8.Карлос Охене (69 21.Серджиу Негруц), 9.Мартин Камбуров, 10.Борислав Цонев (866.Валентин Иванов), 13.Емин Ахмед, 15.Георги Динков, 16.Марко Адамович, 18.Рубен Бригидо (9013.Никола Гавов), 20.Матеус Леони
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 13.Никола Гавов, 6.Валентин Иванов, 21.Серджиу Негруц, 71.Александър Енев, 11.Руси Чернаков
Треньор: Александър Томаш

София, стадион "Българска Армия"
Съдия: Петър Костадинов

Срещата по минути с БЛИЦ
1 - Начало на срещата.
7 - По-активни начални минути за гостите.
12 - Борислав Цонев засече топката след центриране от корнер, но не успя да вкара гол.
16 - Мартин Райнов от гостите получи медицинска помощ.
19 - Цонев комбинира с Мартин Камбуров и отправи неточен удар покрай вратата на Черниаускас.
23 - Кирил Десподов падна в наказателното поле на "зелените" след съприкосновение с Леони, но съдията не прецени, че има основания да бъде отсъдена дузпа.
31 - Матеус Леони се включи чудесно в атака и излезе на прекрасна позиция, но след удара му топката премина встрани от вратата.
39 - Борислав Цонев изпълни пряк свободен удар и защитата на ЦСКА предотврати опасност пред вратата на Черниаускас.
40 - Бригидо отправи опасен удар и Черниаускас хвана топката.
44 - Топката удари ръката на Божидар Чорбаджийски в наказателното поле на "червените", но съдията не отсъди дузпа.
45+2 - Край на първата част!
..............................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - ГРЕДА за Берое! Борислав Цонев шутира от добра позиция и прати топката в гредата.
53 - Засада на Мартин Райнов след центриране от пряк свободен удар.
60 - Барт засече с глава центриране от корнер и прати топката в аут.
65 - ДУЗПА за ЦСКА! Мартин Райнов извърши нарушение в наказателното поле срещу Кирил Десподов.
67 - ГОООЛ за ЦСКА! Кирил Десподов реализира отсъдената дузпа за 1:0.
76 - Камбуров отправи опасен удар с глава, а Черниаускас спаси сигурен гол.
86 - Пропуск на Серджиу Негруц пред вратата на ЦСКА.
90+3 - Мартин Райнов от гостите бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.
90+3 - Край на мача! ЦСКА спечели с 1:0 и завърши сезона втори, а Берое остана четвърти.
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация