Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 2:0 в мач от 1 кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион „Българска армия“ и бе дебют в шампионата за новия треньор на „червените“ Нестор Ел Маестро.

Следващият мач на ЦСКА е в четвъртък (26 юли) във втория квалификационен кръг на Лига Европа срещу австрийския Адмира Вакер от 20:00 часа.

Головете за ЦСКА днес реализираха Мауридес (52) и Жоржиньо (62). Дебют за домакините в първенството направиха Мауридес, Жоржиньо, Борис Секулич и Жанио Бикел, които започнаха като титуляри. В края на второто полувреме се появи още един дебютант - Стивън Перейра. От привлечените през лятото единствено в игра не се появиха вратарят Данте Стипица и Пламен Гълъбов.

Треньорът Нестор Ел Маестро не можеше да разчита на наказания за натрупани жълти картони от миналия сезон Кирил Десподов, както и на контузените Енрике Рафаел, Станислав Манолев и Стойчо Атанасов.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Първото полувреме бе по-скучно и с едва няколко опасности, повечето пред вратата на Локомотив Пловдив. В 13-ата минута Жоржиньо не успя да намери очертанията на вратата след слаба намеса на вратаря на гостите Милина. В 24-ата минута стражът на Локомотив Пловдив отново не се справи със ситуацията, като излезе извън наказателното поле близо до аутлинията, там Жоржиньо пръв стигна до топката, но след това не намери правилно решение за продължаване на атаката.

На полувремето Нестор Ел Маестро направи смяна, извади Жанио Бикел и на негово място в игра се появи Едвин Джеси. Така Рубен Пинто заигра с Малинов в средата на терена, а Тиаго, Джеси и Жоржиньо помагаха на Мауридес. Изведнъж ЦСКА се преобрази и придоби съвсем друго лице.

В 52-ата минута Едвин Джеси направи страхотен рейд отляво, центрира в наказателното поле, където Мауридес с глава простреля вратата на Локомотив Пловдив.

В 62-ата минута ЦСКА поведе с 2:0. Атаката отново мина през Джеси, но този път Жеферсон пое топката по левия фланг. След това центрира в наказателното поле, където Жоржиньо изпревари противник и направи стража на "смърфовете" безпомощен.

След второто попадение "червените" продължиха да играят много добре, заредиха няколко атаки и спокойно можеха да реализират поне още един-два гола.

В 71-ата минута Едвин Джеси центрира към Мауридес, но този път нападателят не успя да вкара. Минута след това и гостите имаха шанс, но Михалевич пропусна от близка дистанция. В 79-ата минута Мауридес отстъпи мястото си на Валентин Антов и така Тиаго излезе на върха на атаката, където игра в двата мача с Рига.

В последните минути нямаше интересни положения освен че Кристиян Малинов бе изнесен от терена с помощта на носилка.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
4 - Жеферсон центрира отдясно, но защитник на Локомотив Пловдив изчисти в корнер
6 - Удар на Бодуров, но над вратата, след като Тиаго Родригес центрира
13 - ПРОПУСК на ЦСКА, Жеферсон центрира отляво, вратарят на Локомотив Пловдив се размина с топката, Жоржиньо стреля високо над вратата
21 -  жълт картон за Умарбаев (Локомотив Пловдив) за нарушение срещу Малинов
24 - ГРЕШКА на вратаря на Локо Пловдив Милина. Излезе извън наказателното поле, за да играе с топката близо до аутлинията. Жоржиньо обаче я овладя, влезе в наказателното поле, но се забави и дори не стреля към вратата
46 - начало на второто полувреме
52 -  ГООЛ за ЦСКА, голмайстор новото попълнение Мауридес. Едвин Джеси направи невероятен рейд отляво, центрира в наказателното поле, където Мауридес с глава простреля Милина
62 -
ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Жоржиньо. Хубава атака на ЦСКА, преминала отново през Джеси. Жеферсон Телес центрира отляво в наказателното поле, Жоржиньо изпревари защитник и прати топката във вратата
72 -  жълт картон за Борис Секулич (ЦСКА)
72 - ВЪЗМОЖНОСТ за Локомотив Пловдив, но Михалевич пропусна
79 -  смяна в ЦСКА, на мястото на Мауридес влиза Валентин Антов
88 -  смяна в ЦСКА, на мястото на Жоржиньо влиза Стивън Перейра
90+3 - край на мача

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 2:0
1:0 Мауридес (52), 2:0 Жоржиньо (62)

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 27.Борис Секулич , 5.Николай Бодуров (к), 4.Божидар Чорбаджийски, 3.Жеферсон Телес, 16.Жанио Бикел (46  8.Едвин Джеси), 6.Рубен Пинто, 15.Кристиян Малинов, 7.Жоржиньо  (88  25.Стивън Перейра), 20.Тиаго Родригес, 9.Мауридес  (79  14.Валентин Антов)
Резерви: 1.Данте Стипица (в), 28.Пламен Гълъбов, 25.Стивън Перейра, 14.Ангел Лясков, 26.Валентин Антов, 8.Едвин Джеси, 21.Тонислав Йорданов
Треньор: Нестор Ел Маестро

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 22.Антони Милина, 15.Димитър Везалов, 6.Стивън Езе, 29.Янко Ангелов, 16.Искандар Джалилов , 34.Игор Банович, 61.Елитон Жуниор, 21.Бирсент Карагарен , 12.Филип Михалевич, 91.Абделхаким Нур Буна, 39.Парвиз Умарбаев  (89  50.Петър Шопов)
Резерви: 71.Мартин Луков, 3.Октай Юсеин, 15.Асен Георгиев, 3.Васил Иванов, 19.Георги Кременлиев, 7.Илиян Томов, 50.Петър Шопов
Старши треньор: Бруно Акрапович

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018