ЦСКА и Пирин завършиха при 0:0 в среща от 12-ия кръг на Първа лига.

Двубоят премина под непрестанни атаки към вратата на гостите, но ударите на "червените" бяха или твърде неточни, или твърде слаби за вратаря на "орлетата" Благой Макенджиев.

Отбраната на благоевградчани също заслужава добра оценка, макар че допусна една дузина удари към вратата на Пирин, като Каранга, Енрике, Тиаго, Бодуров, Дюлгеров и Манолев пропуснаха най-чистите положения.

В последния четвърт час мачът се игра пред вратата на Пирин, макар "орлетата" да опитаха няколко контраатаки, но въпреки всичко ЦСКА не стигна до гол.

"Червените" пропуснаха възможността да се доближат на точка зад лидера Лудогорец преди дербито с Левски идната събота. Последният мач, в който играчите на Стамен Белчев не вкараха гол бе именно срещу разградчани (0:1) през юли.

ЦСКА - ПИРИН 0:0

Двубоят по минути:
1' Начало на мача.
23'  Каранга падна в наказателното поле на Пирин, но играта продължи. Кулма стреля, но "червените" печелят само корнер.
35'  Силен удар на Енрике, който проби в полето на съперника, но Макендиев отрази изстрела му.
40'  Каранга стреля с глава от няколко метра, но вратарят на Пирин отново се намесва авторитетно.
45' Край на първото полувреме.
***
46' Начало на втората част.
46'  Каранга проби в наказателното поле, подаде на Енрике, но ударът му бе блокиран от Попев.
62'  Удар на Тиаго към вратата на Пирин, но встрани от вратата.
64'  Бодуров получи топката в наказателното поле, но не вкара от няколко метра.
66'  И Дюлгеров опита удар към Макенджиев, но стражът се справи.
70'  Манолев стреля от дистанция, но вратарят на Пирин отби топката.
83'  Каранга се размина с топката след центриране, Манолев я отклони, но на малко от гредата.
88'  Пореден удар на Каранга, но от метър-два прати топката над вратата.
89'  Каранга получи топката в наказателното поле, но стреля твърде слабо.
90+1'  Центриране към Каранга, но нападателят на ЦСКА скочи твърде рано и не засече добре топката.
90+3' Край на мача!!!

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Антон Недялков, 5. Николай Бодуров , 25. Александър Барт, 23. Александър Дюлгеров, 6. Рубен Пинто, 16. Раул Лое ( 21. Кевин Кубемба), 17. Енрике Рафаел (11. Станислав Манолев), 20. Тиаго Родригес , 10. Густаво Кулма ( 7. Кевин Меркадо), 9. Фернандо Каранга
Резерви: 12. Георги Китанов, 2. Стойчо Атанасов, 15. Кристиян Малинов, 29. Милчо Ангелов

ПИРИН: 22. Благой Макенджиев, 18. Юлиян Попев , 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 27. Костадин Ничев , 24. Антон Костадинов, 99. Радослав Кирилов, 10. Аймен Суда, 30. Тодор Траянов, 15. Димитър Благов, 19. Станислав Костов
Резерви: 76. Красимир Костов, 6. Тодор Паланков, 7. Анти Рениа, 4. Димитър Митев, 26. Любомир Цолев, 23. Марио Топузов, 25. Методий Стефанов

Стадион: "Българска армия"
Главен съдия: Ангел Ангелов