ЦСКА победи Етър с 2:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Пред малко зрители и недостатъчно добро осветление на "Българска армия""червените" разочароваха феновете си, но намалиха на 3 точки изоставането от лидера Лудогорец, докато Етър остава сред последните в елита.

Двубоят започна добре за "армейците", като Каранга и Десподов се разминаха с гола на два пъти около 10-ата минута на срещата.

ЦСКА все пак откри резултата в 23-ата минута, когато Каранга получи топката в наказателното поле и я вкара без проблем. Минути по-късно Яни Пехливанов можеше да изравни, но стреля в тялото на вратаря на ЦСКА.

Гостите от Велико Търново се добраха до равенството в края на първата част след силен удар от дистанция на Аласана Мане.

През втората част желанието на футболистите и опасните положения пред двамата вратари рязко намаляха.

"Червените" се отчетоха с пропуск на Десподов в 77-ата минута, а десет по-късно Сърмов можеше да донесе победата на Етър с мощен шут от воле, париран от Черниаускас.

ЦСКА все пак се спаси от втори хикс в последните три мача, и то срещу предпоследния в класирането, с гол в 86-ата минута на резервата Енрике, който се разписа след пас на Каранга.

ЦСКА - ЕТЪР 2:1
1:0 Фернандо Каранга (23'), 1:1 Аласана Мане (42'), 2:1 Рафаел Енрике (86')

По-важното от мача по минути:
0' Сумрак на "Българска армия". Недостатъчното осветление ще затрудни действията и на двата отбора тази вечер.
1' Начало на мача.
5' Гостите започват активно, изпълниха два корнера за няколко минути.
10'  Много добра възможност за ЦСКА! Десподов спря топката на границата на наказателното поле след далечен пас, но стреля високо над вратата.
11'  Каранга стреля с глава, но топката премина покрай лявата греда на вратата на Етър.
15'  Топката е във вратата  на ЦСКА след удар от границата на наказателното поле, но реферът отмени попадението заради игра с ръка.
22' Румен Руменов нахлу в половината на ЦСКА и стреля от границата на наказателното поле, но Черниаускас улови.
23'  ГОООЛ за ЦСКА! Каранга получи топката около точката за изпълнение на дузпа, спря топката и я насочи във вратата.
28'  Яни Пехливанов остана сам срещу вратаря на ЦСКА, стреля силно, но стражът блокира удара му.
38' Хубаво двойно подаване между Каранга и Тиаго, но ударът не намери очертанията на вратата.
42'  ГОООЛ за Етър! Аласана Мане изравнява резултата след бомбен шут от 30 метра. Домакините с претенции за игра с ръка на Сърмов преди головия пас.
45' Край на първото полувреме.
***
46' Начало на втората част.
61' Десподов пусна пас към Атанасов, той стреля добре, но Иванов парира удара на футболиста на ЦСКА.
77'  Десподов стреля към вратата на Етър от около 3 метра, но ударът му е блокиран. Корнер.
80'  Сърмов с мощен удар от воле, но вратарят на ЦСКА спаси.
86'  ГОООЛ за ЦСКА! Домакините повеждат в резултата. Барт пусна топката към Каранга, той продължи към нахлуващия отляво Рафаел Енрике, който реализира с премерен удар по диагонала.
90' Край на мача!

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон Телес, 5.Николай Бодуров, 8.Едвин Анане-Джеси ( 17.Енрике Рафаел ), 9.Каранга , 2.Стойчо Атанасов, 15.Кристиян Малинов ( 7.Жеан Бланко), 16.Раул Лое ( 6.Рубен Пинто), 19.Кирил Десподов, 20.Тиаго Родригез, 25.Александър Барт
Резерви: 12.Георги Китанов, 10.Роланд Алберг, 11.Станислав Манолев, 18.Александър Георгиев

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 6.Георги Пашов, 21.Венцислав Василев, 20.Яни Пехливанов (14.Иван Скерлев ), 10.Душан Младенович, 5.Георги Сърмов , 8.Румен Руменов, 25.Аласана Мане ( 17.Чавдар Ивайлов), 70.Велко Батрович, 11.Даниел Младенов ( 73.Иван Иванов), 9.Иван Петков
Резерви: 12.Денис Гргич, 92.Ерик Почански, 7.Иван Вълчанов, 30.Димо Атанасов,

Съдия: Стефан Апостолов
Стадион: "Българска армия"