ЦСКА спечели гостуването си на Верея в Стара Загора с 2:0 в среща от 34-ия кръг на Първа лига. Домакините има за какво да съжаляват, след като изпуснаха доста положения през първата част, като нацелиха и три греди. Александър Барт (64) и Роланд Алберг (73) вкараха головете за успеха на "армейците".

Срещата започна много добре за старозагорци, които можеха да открият още в 5-ата минута, когато шут на Антон Огнянов премина на сантиметри от напречната греда.

В 12-ата минута ЦСКА отговори чрез Роланд Алберг, който стреля, но Цинцарски се намеси по прекрасен начин и изби топката в напречната греда. С голям пропуск се отчете Денислав Станчев в 17-ата минута, когато очи в очи с вратаря Черниаускас, той не успя да го преодолее.

В 32-ата минута отново Станчев бе близо до гола, след като негов удар се отби в десния страничен стълб на "червените".

ЦСКА започна второто полувреме по-добре и бе близо до гола в 55-ата минута, когато Станислав Манолев стреля след подаване на Стойчо Атанасов, но ударът му се отби в страничната греда на Цинцарски.

В 64-ата минута гостите откриха резултата чрез Александър Барт, който се разписа след центриране от корнер - 0:1. В 71-ата минута Антон Огнянов стреля по прекрасен начин от далечна дистанция, но ударът му се отби в страничния стълб на Черниаускас. Две минути по-късно ЦСКА вкара втори гол. Кирил Десподов стреля от далечна дистанция, Цинцарски не се намеси добре и изпусна топката, а Роланд Алберг вкара топката в опразнената врата - 0:2.

В 82-ата минута Антон Огнянов намери Шемлал по прекрасен начин в наказателното поле, но резервата стреля слабо и в обсега на вратаря. До края на срещата домакините опитаха да стигнат поне до почетен гол, но така и не съумяха.

След този успех ЦСКА остава втори със 75 точки, като се намира на 11 от шампиона Лудогорец. Верея пък продължава да няма успех в плейофите на първата шестица, като има в актива си 36 пункта.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТВ ПРОГРАМА

Верея - ЦСКА 0:2
0:1 Александър Барт (64), 0:2 Роланд Алберг (73)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
5 -  Антон Огнянов стреля много опасно, но топката премина на сантиметри от напречната греда.
12 -  Роланд Алберг стреля много опасно, но Цинцарски се намеси по прекрасен начин и отби топката в гредата.
17 -  Голям пропуск! Денислав Станчев излезе очи в очи с Черниаускас, но не успя да преодолее вратаря на ЦСКА.
32 - Денислав Станчев стреля коварно извън наказателното поле, но топката се отби от десния страничен стълб.
45 - Край на първото полувреме.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
55 -  Греда за ЦСКА. Станислав Манолев стреля след подаване на Стойчо Атанасов, но ударът му намери страничната греда.
60 - Удар на Десподов от далечна дистанция, който не затрудни вратаря Цинцарски.
64 -  ГОООЛ! ЦСКА повежда. Александър Барт отбеляза след центриране от корнер.
67 - Раул Лое стреля с глава след опасно центриране от свободен удар, но право във вратаря Цинцарски, който улови безпроблемно.
71 -  Прекрасен шут на Антон Огнянов се отби в страничната греда на Черниаускас.
73 - ГОООЛ! ЦСКА удвоява своята преднина. Кирил Десподов стреля от далечна дистанция, Цинцарски не се намеси добре, а Роланд Алберг вкара топката в опразнената врата.
82 -  Антон Огнянов намери Шемлал в наказателното поле, но резервата стреля слабо и в обсега на Черниаускас.
90 - Край на мача. ЦСКА спечели с 2:0!

ВЕРЕЯ: 12. Цинцарски (в), 6. Иванов, 4. Тенев, 5. Илия Мунин, 26. Сулеймани, 18. Георги Вълчев (6377. Милен Танев), 87. Мечев (7929. Атанас Панов ), 11. Йорданов, 33. Денислав Станчев, 8. Антон Огнянов, 17. Валери Домовчийски (7416. Мохамед Шемлал)
Резерви: 1. Пламен Колев (в), 16. Мохамед Шемлал, 10. Елиаш, 15. Костадин Слаев, 77. Милен Танев, 29. Атанас Панов
Треньор: Елиаш

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 25. Александър Барт, 3. Жеферсон Телес, 16. Раул Лое, 26. Валентин Антов, 8. Едвин Джеси (5619. Кирил Десподов), 10. Роланд Алберг, 11. Станислав Манолев (7617. Енрике Рафаел), 7. Жан Бланко (4520. Тиаго Родригес)
Резерви: 1. Слави Петров (в), 5. Николай Бодуров, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 17. Енрике Рафаел, 19. Кирил Десподов, 18. Александър Георгиев
Треньор: Христо Янев

Стара Загора, стадион "Трейс Арена"
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация