ЦСКА разби аутсайдера Витоша (Бистрица) с 6:1 на своя стадион "Българска Армия" в среща от шестия кръг на Първа лига и се изкачи на второто място във временното класиране, доближавайки се само на точка от лидера Черно море.

„Червените” натиснаха от самото начало и първо в 3-ата минута вратарят на гостите спаси удар на Манолев, но две минути по-късно се оказа безпомощен. След късно изпълнение на корнер Тиаго Родригес центрира на далечната греда и там капитанът Божидар Чорбаджийзки засече топката с глава, пращайки я във вратата за 1:0.

В 13-ата минута „армейците” удвоиха аванса си. Тиаго бе изведен по дясното крило, след което асистира на Фернандо Каранга, който се разписа технично за 2:0.

Играчите на Стамен Белчев продължиха да бъдат по-активни и в 39-ата минута направиха преднината си класическа. Тиаго Родригес центрира от корнер, а капитанът Божидар Чорбаджийски се извиси над всички и с глава вкара втория си гол в мача за 3:0. Вратарят Иванов се опита да се намеси, но без успех.

След почивката в 54-ата минута Стойчо Атанасов нахлу отдясно по крилото и центрира, а асистиралият за предните три гола Тиаго Родригес с глава от границата на вратарското поле направи резултата 4:0.

В 60-ата минута Тиаго Родригес центрира, а Рубен Пинто засече топката и я прати в напречната греда. Минута по-късно при последвалата контраатака Григор Долапчиев технично преодоля Стойчо Атанасов, след което се разписа за 4:1.

Последваха пропуски на влезлият като резерва Кубемба и Рубен Пинто, след чийто удар топката отново се отби в гредата. Така се стигна до 78-ата минута, в която Пинто най-накрая вкара гол. Манолев подаде към Пинто, който прескочи излезлия да го пресрещне вратар Михаил Иванов и на празна врата реализира за 5:1.

В последната 90-а минута и резервата Кубемба записа името си сред голмайсторите след тройна комбинация, оформяйки крайния резултат – 6:1.

След успеха си ЦСКА събра 13 точк и се изкачи на второто място във временното класиране. Витоша (Бистрица)е на дъното само с една точка в актива си.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

ЦСКА - ВИТОША (БИСТРИЦА) 6:1
1:0 Божидар Чорбаджийски (5), 2:0 Фернандо Каранга (13), 3:0 Божидар Чорбаджийски (39), 4:0 Тиаго Родригес (54), 4:1 Григор Долапчиев (61), 5:1 Рубен Пинто (78), 6:1 Кевин Кубемба (90)

Резултат с изображениеЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 2.Стойчо Атанасов (7519.Кирил Десподов), 3.Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски , 5.Николай Бодуров, 6.Рубен Пинто , 11.Станислав Манолев, 15.Кристиан Малинов, 20.Тиаго Родригес , 26.Густаво Кулма (8217.Енрике Рафаел), 9.Фернандо Каранга (6321.Кевин Кубемба)
Резерви: 12.Георги Китанов, 28.Пламен Гълъбов, 17.Енрике Рафаел, 22.Никола Колев, 18.Александър Георгиев, 21.Кевин Кубемба, 19.Кирил Десподов
Треньор: Стамен Белчев

ВИТОША: 1.Михаил Иванов, 4.Кристиян Узунов, 7.Кристиян Кочилов (703.Йордан Върбанов), 18.Петко Цанков , 6.Румен Гьонов, 77.Даниел Пеев, 24.Николай Христозов, 88.Ивайло Лазаров (7610.Георги Амзин), 11.Даниел Кутев (6314.Четин Садула), 45.Григор Долапчиев , 99.Стефан Христов
Резерви: 33.Николай Радев, 2.Тодор Гочев, 3.Йордан Върбанов, 10.Георги Амзин, 14.Четин Садула, 19.Китан Василев, 25.Пол Отофе
Треньор: Костадин Ангелов

София, ст. "Българска Армия"
Съдия: Станислав Тошев Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
3 - Каранга напредна към наказателното поле на гостите, след което се стигна до удар на Манолев и спасяване на Михаил Иванов
5 - ГОООЛ! ЦСКА повежда в резултата след силния си старт. След късно изпълнение на корнер Тиаго центрира на далечната греда и там капитанът Божидар Чорбаджийзки засече топката с глава, пращайки я във вратата за 1:0.
13 - ГОООЛ! ЦСКА удвои аванса си. Тиаго бе изведен по дясното крило, след което асистира на Фернандо Каранга, който се разписа технично за 2:0.
19 - Густаво Кулма е фаулиран от бранителите на Витоша в близост до наказателното поле, а Тиаго прати топката в аут от прекия свободен удар.
26 - Пряк свободен удар за Витоша, след който се стигна до корнер, а след него Черниаускас хвана топката.
33 - Бодуров изпусна Долапчиев от гостите и той шутира, но не затрудни Черниаускас
39 - ГОООЛ! ЦСКА прави преднината си класическа. Тиаго Родригес центрира от корнер, а Божидар Чорбаджийски се извиси над всички и с глава вкара втория си гол в мача, въпреки че вратарят Иванов се опита да се намеси, но без успех - 3:0.
45 - Край на първата част.
............................................
46 - Начало на второто полувреме.
54 - ГОООЛ! ЦСКА разгромява съперника си. Стойчо Атанасов нахлу отдясно по крилото и центрира, а асистиралият за предните три гола Тиаго Родригес с глава от границата на вратарското поле направи резултата 4:0.
60 - ГРЕДА за ЦСКА. Тиаго Родригес центрира, а Рубен Пинто засече топката и я прати в напречната греда.
61 - ГОООЛ! Витоша връща един гол. При последвалата контраатака Григор Долапчиев технично преодоля Стойчо Атанасов, а след това се разписа за 4:1.
64 - Станислав Манолев подаде перфектно към влезлият преди секунди като резерва Кубемба, който веднага отправи удар, но Михаил Иванов спаси.
69 - ГРЕДА за ЦСКА. След шут на Пинто топката се отбива в гредата.
78 - ГОООЛ за ЦСКА! Рубен Пинто най-накрая се разписа след двете греди преди това. Манолев подаде към Пинто, който прескочи излезлия да го пресрещне вратар Михаил Иванов, след което направи резултата 5:1.
85 - Дани Пеев шутира от пряк свободен удар, но топката рикошира в стената и не затрудни Черниаускас.
90 - ГОООЛ за ЦСКА! Резервата Кубемба също се разписа след тройна комбинация и асистенция на Енрике Рафаел.
90+2 - Край на мача! ЦСКА разби Витоша с 6:1.