ЦСКА спечели с 2:0 домакинството си на Берое от 26-ия кръг на Първа лига, като това е първа победа без допуснат гол под ръководството на Любослав Пенев. След успеха "червените" завършват втори в редовния сезон. ЦСКА събра 57 точки, изпреварвайки Левски (54), който по-рано днес надви с 4:3 Верея. Лидерът Лудогорец има 62 точки след изразителното 6:0 над Септември.

Третата поредна победа за ЦСКА дойде след попадение на Тиаго Родригес в 18-ата минута и автогол на Ерол Алкан във втората минута на добавеното време.

"Червените" продължиха успешната си традиция срещу Берое, като старозагорци са без победа над "армейците" от 2015 година насам. След поредното поражение столът на Александър Томаш се клати все по-сериозно и изглежда треньорската смяна под Аязмото вече е неизбежна.

Наставникът на ЦСКА Любослав Пенев във втори пореден мач остави на пейката бившия капитан Божидар Чорбаджийски, а на негово място игра Валентин Антов, който заслужи повиквателна от националния селекционер Петър Хубчев.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

"Червените" започнаха по-активно и положенията пред вратата на Душан Перниш се заредиха едно след друго. В 14-ата минута националът Кристиян Малинов направи фрапантен пропуск, след като засече топката пред голлинията, но високо над напречната греда, вместо да отбележи. Малко по-късно натискът на "червените" логично доведе до откриване на резултата. В 18-ата минута Жоржиньо преодоля без проблем Матеус Леони и подаде на Тиаго Родригес, който с удар от десетина метра прониза Душан Перниш - 1:0.

След половин час игра Берое можеше да изравни при първата си по-сериозна атака. Александър Цветков подаде на непокрития Мартин Камбуров. Таранът овладя и стреля, но Бодуров успя да блокира шута.

В 34-ата минута Иван Минчев отправи удар от двайсетина метра, който не затрудни Черниаускас, излизайки на метър покрай лявата греда. Малко преди почивката Енрике Рафаел отне топката и направи двойно подаване с Малинов, след което центрира в наказателното поле на Берое, където сантиметри не достигнаха на Али Соу да засече в празната врата.

След почивката темпото на игра спадна, а чистите голови ситуации липсваха. В 77-ата минута Томаш трябваше да прави принудителна смяна заради контузия на Душан Перниш. Георги Аргилашки застана на вратата на Берое, а до края и той получи един гол. Вкара му го негов съотборник - Ерол Алкан, който си заби автогол в 92-ата минута, когато резервата Едвин Джеси получи пас на дясното крило, стигна до аутлинията и центрира успоредно по земя, а играчът на гостите засече топката във вратата - 2:0. Берое остава с 42 точки на петото място.