ЦСКА се отпуши и постигна първа победа след поредицата скандали и инциденти в последно време. “Червените” спечелиха с 3:0 срещу ТНС в първия си плейоф за влизане в групите на Лига Европа. След уникална мъка повече от 80 минути отборът все пак стигна до успеха. Първият гол бе дело на Джузепе Акуаро в 81-ата минута, а Грегъри Нелсън вкара за 2:0 в 82-ата. Спас Делев направи 3:0 в последната 90-а минута. Реваншът е следващата седмица, а след категоричния успех "армейците" са почти сигурни участници в груповата фаза на надпреварата.

Дебют с червената фланелка записа последното ново попълнение Килиан Шеридън, който се появи в игра в 54-ата минута. Ирландският национал, както и другата резерва - Грегъри Нелсън, се представиха отлично и максимално затрудниха защитата на ТНС, след като се включиха на местата на Дормушали Саидходжа и Димитър Илиев. Шеридън нямаше грешно отиграване и заслужено бе аплодиран от публиката на "армейците".

На резервната скамейка бе новият треньор на ЦСКА Гьоре Йовановски. Той вече има работна виза и може да изпълнява треньорските си функции. Визата му обаче дойде преди двубоя и нямаше как да бъде записан официално като треньор, а в този мач такъв се водеше Сашо Борисов. Двубоят ще се запомни и с яката съдийска сеч, която извърши естонската бригада начело с главния рефер Ханес Каасик. Арбитрите отмениха две попадения на ЦСКА, първото от които - на Александър Тонев, бе абсолютно редовно, тъй като топката мина с целия си обем голлинията.

В 30-ата минута младокът стреля извън наказателно поле, вратарят на уелсците не се намеси добре и позволи на топката да премине голлинията. Страничният съдия обаче не реагира и главният не посочи центъра. Само девет минути след това Спас Делев реализира, но този път същият страничен съдия се намеси и вдигна флага за засада.

През второто полувреме “армейците” продължиха да късат нервите на феновете. В 54-ата минута на мястото на Димитър Илиев влезе новото попълнение Килиан Шеридън, а малко по-късно на терена се появи и Грегъри Нелсън.

След 80-ата минута ЦСКА се развихри и показа игра, която отдавна привържениците не бяха виждали. В 81-ата минута Джузепе Акуаро направи 1:0, след като засече с глава центриране отдясно от фаул. Попадението успокои “червените”. Само няколко секунди след това те поведоха с 2:0. Шеридън подаде към Нелсън, който след страхотен индивидуален рейд прати топката във вратата, като я копна над излезлия да го пресрещне вратар на ТНС.

Крайното 3:0 оформи Спас Делев със страхотен шут отдалеч. Нисичкият нападател овладя топката, напредна няколко метра пред наказателното поле и я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на ТНС.

Мачът по минути тук

ЦСКА - ТНС 3:0
1:0 Джузепе Акуаро (81), 2:0 Грегъри Нелсън (82), 3:0 Спас Делев (90)

ЦСКА:
12.Иван Караджов, 2.Павел Виданов, 5.Тодор Янчев, 6.Джузепе Акуаро, 8.Румен Трифонов, 18.Борис Галчев, 28.Маркиньос, 7.Спас Делев, 24.Александър Тонев (70 - 3.Томи Костадинов), 9.Дормушали Саидходжа (63 - 29.Грегъри Нелсън), 14.Димитър Илиев (54 - 26.Килиан Шеридън)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 15.Мартин Василев, 21.Коста Янев, 3.Томи Костадинов, 26.Килиан Шеридън, 29.Грегъри Нелсън, 16.Кристиан Тибони

ТНС:
1.Пол Харисън, 2.Дани Холмс, 4.Филип Бакер, 5.Стив Евънс, 6.Томи Холмс, 7.Скот Ръскоу, 8.Бари Хоган, 9.Крис Шарп, 10.Матю Уилямс, 12.Кристиян Сърджант, 14.Крейг Джонс (78 - 18.Джими Ууд)
Резерви: 33.Симон Уилямс, 11.Крейг Уилямс, 16.Конъл Роулинсън, 17.Джон Маккена, 18.Джими Ууд, 20.Алекс Дарлингтън, 99.Матю Беркели

Стадион: “Васил Левски”, София - 4500 зрители
Съдия: Ханес Каасик (Естония)
Жълти картони: Борис Галчев, Джузепе Акуаро (ЦСКА); Хоган (ТНС)