ЦСКА се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. В 1/16-финал реванш "червените" направиха равенство 1:1 като гост на втородивизионния Хасково. В първия мач ЦСКА победи с 6:2 и с общ резултат 7:3 продължава напред. Домакините от Хасково бяха близо до успеха, след като поведоха с 1:0 с гол на Деян Лозев в 50-ата минута. Резервата и рожденик днес Християн Кировски изравни за 1:1 в 63-ата минута.

Стойчо Младенов не можеше да разчита на националите Райс Мболи, Емил Гъргоров, Ивайло Чочев и Антон Карачанаков. Титуляр на вратата излезе Стоян Колевн, пред него в защита Венцислав Василев, Грънчов, Валентин Илиев, Сидибе и Джаксън Менди. В халфовата линия започнаха Тодор Янчев и Браян Хауърд, по крилата Милисавлевич и Марсиньо, а в атака бяха Григор Долапчиев и Бруно Морейра.

Домакините играха равностойно през първото полувреме въпреки че ЦСКА имаше огромен превес в притежанието на топката. Милисавлевич и Марсиньо отново бяха моторите на „червените“, а Долапчиев и Бруно Морейра трудно комуникираха помежду си. От Хасково се понравиха капитанът Недялко Хубенов, както нападателят Димитър Алексиев и Владислав Узунов.

През второто полувреме Хасково поведе в резултата. В 50-ата минута Узунов центрира от лявото крило, Грънчов увисна в наказателното поле и Деян Лозев с глава вкара красив гол. Стойчо Младенов реагира веднага и направи две смени. От игра излязоха Долапчиев и Морейра и влязоха Сидибе и Кировски. Именно македонецът Кировски изравни в 63-ата минута. Тодор Янчев изведе нападателя в наказателното поле, който мушна топката под плонжа на вратаря.

В 68-ата минута Сидибе направи пропуск, като от малкото наказателно поле стреля с глава в аут. Последва пропуск и на Кировски в 77-ата минута, след подаване на Сидибе. В последните минути домакините позабавиха темпото и стигнаха до престижното равенство срещу ЦСКА.

Двубоят по минути с БЛИЦ
6 - добър рейд на Милисавлевич отдясно, не успя да центрира или организира опасна атака
9 - Добра атака на Хубенов, намери Алексиев в наказателното поле, последва удар, но в аут
14 - атака на Григор Долапчиев, мина през центъра, но би над гредата
45 - край на полувремето
-------------------------------------------------
50 - topka.jpg ГООЛ за Хасково, голмайстор Деян Лозев. Центриране отляво в наказателното поле, Грънчов увисна, Лозев с глава вкара хубав гол
63 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Християн Кировски. Македонецът бе изведен от Тодор Янчев в наказателното поле сам срещу вратаря, пусна топката под него и реализира
68 - ПРОПУСК на Мамади Сидибе. Марсиньо центрира, Сидибе с глава стреля покрай вратата
90 - край на мача

ХАСКОВО - ЦСКА 1:1
1:0 Деян Лозев (50), 1:1 Християн Кировски (63)

Хасково:
31.Ивайло Василев, 22.Костадин Ничев, 5.Жеко Йорданов, 77.Бейсим Бейсим, 80.Атанас Кръстев, 7.Вълчан Чанев, 4.Недялко Хубенов (69 - Цветан Матев), 21.Митко Плахов, 23.Владислав Узунов, 11.Деян Лозев (65 - Кирчо Крумов), 39.Димитър Алексиев (80 - Мариус Найденов)
Резерви: 1.Христов, 14.Иван Скерлев, 2.Николов, 15.Цветан Матев, 17.Кирчо Крумов, 10.Мариус Найденов, 8.Емил Ангелов
Треньор: Димчо Ненов
ЦСКА:
 99.Стоян Колев, 21.Венцислав Василев, 25.Ангел Грънчов, 14.Валентин Илиев (к), 6.Джаксън Менди, 11.Неманя Милисавлевич, 5.Тодор Янчев (76 - Николай Дюлгеров), 15.Браян Хауърд, 10.Марсиньо, 41.Бруно Морейра (60 - Християн Кировски), 45.Григор Долапчиев (53 - Мамади Сидибе)
Резерви:
12.Томас Черни, 2.Божидар Чорбаджийски, 7.Мамади Сидибе, 8.Николай Дюлгеров, 9.Християн Кировски, 19.Апостол Попов, 77.Ревсон
Треньор: Стойчо Младенов

Стадион: "Хасково"
Съдии: Стефан Апостолов, Николай Марков, Велислав Миленков
4-ти съдия: Атанас Димитров
Жълти картони: Вълчан Чанев (Хасково); Браян Хауърд (ЦСКА)

В ПЪРВИЯ МАЧ

ЦСКА - Хасково 6:2
1:0 Венцислав Василев (7), 2:0 Марсиньо (22-дузпа), 3:0 Григор Долапчиев (30), 4:0 Марсиньо (50), 4:1 Владислав Стоянов (58), 5:1 Мамади Сидибе (60), 5:2 Димитър Алексиев (62), 6:2 Ивайло Чочев (82)