ЦСКА се наложи с 2:0 над Витоша (Бистрица) в среща от 19-ия кръг на Първа лига и поне за 24 часа ще бъде на върха във временното класиране. С днешния успех "червените" събраха актив от 44 точки и изместиха от първото място Лудогорец. "Орлите", които са с 42 точки, обаче могат още утре да се върнат на лидерската позиция, ако спечелят домакинството си на Дунав (Русе).

Иначе днес на Националния стадион "Васил Левски" ЦСКА взе инициативата веднага след първия съдийски сигнал. В 5-ата минута Бодуров можеше да даде преднина на "червените", но ударът му с глава бе отразен от Михаил Иванов.

В следващите минути символичните гости се настаниха трайно в половината на Витоша, но трудни стигаха до голови ситуации. На няколко пъти Антон Недялков пробва удари от дистанция, които обаче не затрудниха особено стражът на домакините.

ЦСКА все пак стигна до гол преди почивката. В 42-ата минута Десподов засече с глава центриране отдясно на Манолев. Топката тупна върху напречната греда и се върна към терена, където попадна в Раул Лое, който я прати в празната врата.

През втората част ситуацията на терена не се промени. ЦСКА всячески се опитваше да стигне до втори гол, но така и не намираше правилния път към вратата на Витоша. Новакът в Първа лига от своя страна мислеше единствено за играта в защита, като много рядко се опитваше да организира контраатаки. Плахите опити за такива пък бяха спирани още в центъра на терена.

В 85-ата минута Лое можеше да вкара втория си гол в мача, но пропусна сам срещу Михаил Иванов. Така се стигна до 88-ата минута, когато Кирил Десподов удвои, след пробив през центъра на терена и страхотни индивидуални действия. Това бе и последната интересна ситуация в мача.

След тази загуба Витоша остава на последното място в класирането със скромните 4 точки.

ВИТОША - ЦСКА 0:2
0:1 Лое (42), 0:2 Десподов (88)

Витоша: 1.Михаил Иванов, 4.Кристиян Узунов, 2.Тодор Гочев, 3.Йордан Върбанов, 18.Петко Цанков, 6.Румен Гьонов, 88.Ивайло Лазаров, 24.Николай Христозов, 14.Четин Садула (74Пеев), 15.Радко Мутафчийски (79Петров), 45.Григор Долапчиев (57Христов)
Резерви: 33.Николай Радев, 5.Венцислав Бонев, 7.Кристиян Кочилов, 17.Михаил Петров, 77.Даниел Пеев, 99.Стефан Христов, 25.Пол Отофе
Треньор: Костадин Ангелов

ЦСКА30.Витаутас Черниаускас (в), 11.Станислав Манолев, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски (к), 3.Антон Недялков, 16.Раул Лое , 15.Кристиян Малинов, 20.Тиаго Родригес (86Меркадо), 17.Енрике Рафаел (54Кулма), 19.Кирил Десподов , 21.Кевин Кубемба
Резерви: 12.Георги Китанов, 23.Александър Дюлгеров, 25.Александър Барт, 26.Валентин Антов, 27.Радослав Живков, 7.Кевин Меркадо, 26.Густаво Кулма
Треньор: Стамен Белчев

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5 -  Бодуров засече с глава центриране от корнер, но Михаил Иванов спасява. При добавката и Кубемба не порази целта.
25 - ЦСКА доминира от началото на мача, но изпитва затруднения да пробие сгъстената защита на Витоша.
29 -  Хубав диагонален удар на Антон Недялко, но Михаил Иванов отново е на мястото си.
32 - Oтново Антон Недялков стреля, но стражът на Витоша улавя.
34 -  Десподов засече с глава центриране на Манолев, но топката минава покрай вратата на Витоша.
42 -  ГОООЛ ЗА ЦСКА! Десподов засече с глава центриране отдясно, но топката срещна напречния стълб. Впоследствие тя попадна в Раул Лое, който я прати с глава във вратата.
45 - Край на първото полувреме!
---------------------------------
46 - Начало на втората част!

54Недялков стреля отдалеч опасно, вратарят Иванов изби кълбото, а Христозов изпревари Кубемба и изчисти в корнер.
56 - Тиаго Родригес от границата на наказателното поле стреля опасно, но кълбото мина встрани от вратата на Иванов.
82 - Кристиян Малинов отправи точен удар към вратата на Витоша, но Михаил Иванов улови.
85 -  Раул Лое остана сам срещу вратаря на Витоша, но Михаил Иванов отново отби.
88 -  ГОООЛ ЗА ЦСКА! Кирил Десподов отбеляза след пробив през центъра на терена.​
90+3 - Край на мача!

София, "Васил Левски"
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация