ЦСКА победи Септември с 2:0 в последна среща от 18-ия кръг на Първа лига. "Червените" играха без публика заради ексцесиите по време на мача с Локомотив (Пловдив) и през първото полувреме не показаха максимума от възможностите си, за сметка на втората част, когато тотално доминираха.

Кирил Десподов пропусна да открие резултата в 8-ата минута, но в 26-ата "армейците" получиха дузпа, реализирана от Каранга. Втората част отново започна с пропуск на Десподов, но нападателят се реваншира в 54-ата минута с мощен удар в горния ъгъл на вратата на Янко Георгиев. Каранга пропусна да оформи класически резултат в 72-ата минута, но ударът му срещна напречната греда и тупна на голлинията.

Трите точки позволиха на ЦСКА да стопи до 1 точка аванса на Лудогорец (41 срещу 42 точки) и е на 6 пред третия Левски (35 т.) след 18-ия кръг на шампионата. Септември пък е 10-и с 20 точки.

ЦСКА - СЕПТЕМВРИ 2:01:0 Фернандо Каранга - дузпа (26'), 2:0 Кирил Десподов (54')

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
8'  Десподов получи топката на метри от вратата, но ударът му от въздуха на намери вратата.
26'  ГООООЛ за ЦСКА! Фернандо Каранга бележи от дузпа за нарушение на Елтон срещу Малинов.
37' Извеждащо подаване на Каранга към Тиаго, но вратарят на Септември излиза и чисти топката.
44' Центриране на Десподов в ръката на  бранител на Септември. Претенции за дузпа от домакините.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
49'  Десподов изпревари вратаря на Септември и стреля към опразнената врата, но топката се спря от външната страна на мрежата.
54'  ГООООЛ за ЦСКА! Десподов бе изведен срещу Георгиев и прати топката в горния ляв ъгъл със силен удар.
72'  Каранга нахлу в половината на Септември, стреля, прехвърли врататя, но топката тупна на голлинията и бе изчистена от бранител на гостите.
90+2' Край на мача.

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков, 5.Николай Бодуров, 9.Луиш Фернандо-Каранга  (21.Kевин Кубемба), 15.Кристиян Малинов, 16.Раул Лое ( 6.Рубен Пинто), 17.Енрике Рафаел (10.Густаво Кулма), 19.Кирил Десподов , 20.Тиаго Родригез, 23.Александър Дюлгеров, 25.Александър Барт
Резерви: 12.Георги Китанов, 4.Божидар Чорбаджийски, 7.Kевин Меркадо, 11.Станислав Манолев

СЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 8.Борис Галчев ( 10.Асен Чандъров), 11.Владислав Романов (20.Ишмаел Байду), 22.Георги Стоичков, 6.Елтън Рейс, 7.Иван Тилев, 25.Иван Стоянов, 19.Крис Гади, 9.Мартин Тошев, 3.Патрик Весели ( 24.Богомил Дяков), 14.Янко Сандански
Резерви: 1.Валентин Галев, 13.Васил Калоянов, 5.Петър Генчев, 18.Антони Иванов

Съдия: Петър Костадинов
Стадион: "Българска армия"