ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) с минималното 1:0 на стадион "Лаута" и по този начин изравни Лудогорец на върха в Първа лига, като двата тима имат по 32 точки, но шампионите са с мач по-малко. Единственото попадение в срещата бе дело на Кирил Десподов, който отбеляза красив гол от пряк свободен удар.

Началото на мача бе двуостро, но сериозните положения липсваха.

Чак в 22-ата минута се стигна до първата прекрасна възможност в срещата, при която Мауридес бе намерен чудесно и стреля с глава, но в аут.

ЦСКА оказа натиск в края на първата част и в 37-ата минута Мартин Луков отказа Станислав Манолев след страхотно спасяване.

Втората част започна много добре за домакините, които натиснаха своя съперник и в рамките на първите 10 минути създадоха няколко добри положения. Първо в 49-ата минута Анте Аралица отправи страхотен изстрел, отразен от Черниаускас, а след това Карагерен не успя да овладее чудесна топка в наказателното поле на "червените".

Отговорът на ЦСКА обаче бе мигновен и много горчив за домакините, като в 57-ата минута "армейците" откриха чрез Десподов, който отбеляза прекрасен гол от пряк свободен удар - 0:1.

След попадението на "армейците" Локомотив пое инициативата в срещата и на свой ред стигна до няколко сериозни положения.

Първо ЦСКА се измъкна сух след разбъркване в собственото си наказателно поле в 71-ата минута, а след това Анте Аралица стреля много опасно с глава, но в аут.

В последните минути срещата отново се отвори и положения пред двете врати не липсваха. С най-големия пропуск се отчете резервата Али Соу, който стреля в Луков при страхотна възможност, открила се в 86-ата минута.

Така ЦСКА успя да задържи своята минимална преднина и триумфира в срещата, печелейки 10-ата си победа за сезона, която им отрежда второто място и 32 точки, колкото има и шампиона Лудогорец, но "орлите" са с мач по-малко. Левски е трети с пункт по-малко. Локо (Пловдив) пък остава на шестото място с 20 точки.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 0:1
0:1 Кирил Десподов (57)

Срещата по минути:
1 - Първи съдийски сигнал.
3 - Първи корнер в срещата. Той бе за домакините, които обаче го изпълниха лошо чрез Парвиз Умарбаев, а опасността пред вратата на ЦСКА приключи.
5 - Хубаво центриране на Жеферсон е избито с глава от Стивън Езе пред погледа на Мауридес.
10 - Буна стреля от пряк свободен удар, но неточно.
16 - Изстрел от въздуха на Пинто е неточен.
17 - Жеферсон направи поредно страхотно центриране, а с глава игра Кристиян Малинов, но в аут.
22 -  Какъв шанс! Мауридес бе намерен от Станислав Манолев със страхотно центриране от фланга и стреля с глава, но в аут.
34 - Още един удар с глава на Мауридес излиза в аут.
37 -  Какво спасяване! Станислав Манолев отправи страхотен изстрел, а Луков го отрази в ъглов удар с невероятен рефлекс.
45 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
46 - Хубав шанс за Жоржиньо, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно.
49 -  Анте Аралица отправи много опасен удар, но Черниаускас успя да избие.
54 -  Страхотна възможност пред влезлия преди секунди Карагерен, но нападателят не успя да овладее топка в наказателното поле на ЦСКА.
57 -  ГОООЛ! ЦСКА взима преднина в срещата. Голмайстор е Кирил Десподов, който отбеляза страхотен гол с греда от пряк свободен удар.
71 - Страхотно разбъркване след центриране в наказателното поле на ЦСКА. "Армейците" обаче овладяха ситуацията.
74 - Огромен шанс за Локомотив. Анте Аралица стреля опасно с глава, топката премина много близо до вратата на Черниаускас.
86 -  Какъв шанс! Али Соу бе изведен чудесно от защитник на Локомотив, като очи в очи с Луков стреля право в него.
90 - Край на мача. ЦСКА печели с 1:0.

Локо (Пд): 71.Мартин Луков, 20.Милош Петрович, 15.Димитър Везалов, 6.Стивън Езе, 50.Йосип Томашевич, 34.Игор Банович, 10.Парвиз Умарбаев (6412.Ален Ожболт), 14.Димитър Илиев, 91.Абделхаким Буна (7913.Симеон Райков), 77.Анте Аралица, 44.Вилим Посинкович(539.Бирсент Карагарен)
Резерви: 22.Йордан Йотов, 5.Асен Георгиев, 12.Ален Ожболт, 61.Елитон, 9.Бирсент Карагарен, 13.Симеон Райков, 29.Янко Ангелов

CSKA SofiaЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон Телес, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Николай Бодуров, 6.Рубен Пинто (8516.Жанио Бикел), 7.Жоржиньо, 9.Мауридес (8122.Али Соу), 11.Станислав Манолев, 15.Кристиян Малинов, 19.Кирил Десподов (9127.Борис Секулич), 26.Валентин Антов
Резерви: 1.Данте Стипица, 8.Едвин Джеси, 16.Жанио Бикел, 20.Тиаго Родригес, 22.Али Соу, 25.Стивън Перейра, 27.Борис Секулич

Стадион: "Лаута", Пловдив
Съдия: Стефан Апостолов