ЦСКА 1948 започна с повече от убедителна победа участието си в турнира за Купата на България, след като разгроми Локомотив БДЖ със 8:0 в среща от предварителните кръгове на надпреварата. Андон Гущеров се отчете с хеттрик във втори пореден мач, по два гола добавиха Томислав Павлов и Калоян Бонев, а Ивайло Цветков се разписа веднъж във вратата на Локомотив.

Срещата започна с натиск на гостите и още във 2-ата минута Андон Гущеров откри резултата. Три минути по-късно Томислав Павлов удвои. До 10-ата минута резултатът вече бе класически след попадение на Ивайло Цветков. „Червените“ диктуваха темпото на терена и до края на първата част вече водеха 4:0.

В самото начало на второто полувреме Гущеров отново наказа противника след шут от далеч. Веднага след това нападателят Калоян Бонев вкара за 6:0. В 56-ата минута Гущеров оформи хеттрик, прехвърляйки майсторски противниковия вратар. Три минути преди последния съдийски сигнал Бонев се разписа за втори път в срещата и оформи крайното 8:0.

По този начин ЦСКА 1948 продължава напред в турнира, а следващият съперник на „червените“ ще бъде избран след теглене на жребий.

Стартов състав на ЦСКА 1948: 12. С. Маринов, 27. М. Кикарин, 14. Т. Стоичков, 25. Герман Петров, 19. Денис Пидев, 7. Милен Иванов, 8. Ив. Цветков, 77. Андон Гущеров, 99. Николай Хаджиниколов, 10. Томислав Павлов, 9. Калоян Бонев