Славия загуби тежко с 1:3 от втородивизионния ЦСКА 1948 в последната си контрола преди старта на новия сезон в Първа лига. Преди мача „белите“ представиха отбора си за предстоящия сезон, но не зарадваха феновете си с играта на терена в "Овча Купел". На почивката се стигна до меле и сблъсъци между привърженици на двата тима.

Чавдар Ивайлов (3) откри резултата за „червените“ след неубедителна намеса на вратаря Антонис Стергиакис. "Белите" изравниха едва след почивката чрез Петър Патев (55), който засече топката с глава след центриране от корнер на Георги Йомов. Минута по-късно "червените" отново поведоха, след като Андон Гущеров (56) вкара с глава след центриране от фаул.

Последното попадение в срещата беше дело на Милко Георгиев (83), който вкара трети гол за ЦСКА 1948 и оформи крайния резултат.

Славия стартира новия сезон срещу Витоша Бистрица на 14 юли от 18:45 часа.

Славия - ЦСКА 1948 1:3
0:1 Ивайлов (3), 1:1 Патев (55), 1:2 Гущеров (56), 1:3 Георгиев (83)

Славия: 32. Стергиакис, 83. Попадийн, 6. Хуманес, 38. Гамаков, 19. Велковски, 15. Виячки, 5. Дюлгеров, 23. Узунов, 10. Карабельов, 11. Кирилов, 35. Йомов

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 25. С. Александров, 12. Дяков, 4. Христов, 30. Атанасов, 17. Ивайлов, 8. Климентов, 71. Иванов, 11. Д. Александров, 98. Йосков, 99. Гущеров

Следете с БЛИЦ: Първа лига - подготовка и трансфери