Новакът във Втора лига ЦСКА 1948 започна с победа предсезонните си контроли. Селекцията на Валентин Илиев надигра с 3:2 Струмска слава в мач, който се състоя в Требич.

Гостите от Радомир откриха резултата още в 9-ата минута, когато юношата на ЦСКА Александър Аспарухов реализира от дузпа. Малко преди почивкара привлеченият от Черно море Николай Минков изравни за "червените" - 1:1.

През втората част Вальо Илиев смени целия състав. В игра се появиха и няколко младоци, като трима от тях са от тима до 19 години.

"Червените" започнаха по-активно и в 52-ата минута можеха да направят пълен обрат, когато Гущеров бе съборен в наказателното поле от френския страж на гостите Конър, но изпълни слабо отсъдената дузпа и не успя да вкара. Все пак ЦСКА 1948 стигна до втори гол в 60-ата минута. Петков и Гущеров разиграха добре, вторият центрира към първия и таранът на "червените" вкара след шут от воле.

До края двата тима си размениха по още един гол. В 81-ата минута Тодор Зюмбулев бе точен за 2:2, а в 84-ата Андон Гущеров донесе победата на ЦСКА 1948 - 3:2.

ЦСКА 1948 - Струмска слава 3:2
0:1 Александър Аспарухов (9-дузпа), 1:1 Николай Минков (37), 2:1 Петко Петков (60), 2:2 Тодор Зюмбулев (81), 3:2 Андон Гущеров (84)

Съставът на ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 39. Михайлов, 18. Попов, 14. Стоичков, 13. Смилков, 4. Христов, 10. Павлов, 11. Стефанов, 8. Цветков, 7. Минков, 27. Диков (второ полувреме: Вълков, Благоев, Л. Петков, Алексиев, Слаев, Димов, Васев, Гущеров, Маринов, Борисов, П. Петков)