ЦСКА 1948 загуби от Поморие с 1:3 във втората си предсезонна контрола, играна на отличния терен на стадион „Струма“ в Симитли. Възпитаниците на Валентин Илиев се представиха на приливи и отливи, а задушното време и умората, натрупана след тежкия лагер в Боровец, си казаха думата.

„Червените“ започнаха с Емил Михайлов на вратата, Кристиян Михайлов и Костадин Слаев бяха на двата фланга на защитата, а Апостол Попов и Тони Стоичков започнаха в центъра на отбраната. Халфовата линия бе съставена от Диян Димов, Томислав Павлов и Николай Христов, по крилата пробиваха Николай Минков и Андон Гущеров, а в центъра на атаката бе Петко Петков.

Както и срещу Струмска слава (3:2) преди няколко дни, "червените" започнаха трудно и позволиха на Поморие да открие след неразбирателство в армейската отбрана и центриране, засечено от Михаел Орачев в 14-ата минута. Чак след 20-ата „червените“ се окопитиха и установиха траен натиск. Най-напред Ники Минков проби отляво и подаде с хубав пас на Демона, който отправи изстрел към десния ъгъл на Теменлиев, спасен с мъка от вратаря.

Минута по-късно Слаев се включи в атака и копна добре към Петко Петков, който спря с гърди, обърна си и стреля, но ударът му отново бе спасен. В 39-ата минута отлична комбинация между Ники Христов и Гущеров завърши с шут покрай гредата, което обаче сякаш пресече устрема на "армейците". Поморие стигна до втори гол в 41-ата минута, когато страхотен изстрел на Кристиян Казаков от разстояние намери левия ъгъл на вратата на Михайлов.

На полувремето Вальо Илиев направи доста смени, но играта на "армейците" продъжи да буксува и футболистите рядко стигаха до голови опасности. В 74-ата Поморие вкара ново попадение, след като реферът свири дузпа за игра с ръка на Димитър Борисов, а Казаков бе точен от бялата точка. В червената атака най-активни бяха Калоян Стефанов и Светослав Диков и именно те станаха архитекти на почетния гол. Калата бе спънат в пеналта, а таранът вкара първия си гол с червения екип в 76-ата минута.

Следващата проверка на ЦСКА 1948 е на 5 юли (четвъртък) от 18:00 часа срещу Монтана на Националната футболна база в Бояна.

ЦСКА 1948 - ПОМОРИЕ 1:3
0:1 Орачев 14, 0:2 Казаков 41, 0:3 Казаков 74-д, 1:3 Диков 76-д.

ЦСКА 1948: 33. Ем. Михайлов, 15. Слаев, 18. Попов, 14. Стоичков, 39. Кр. Михайлов, 6. Димов, 8. Цветков, 10. Павлов, 99. Гущеров, 7. Минков, 19. Петков (1. Вълков, 16. Смилков, 2. Алексиев, 5. Благоев, 4. Н. Христов, 11. Стефанов, 27. Диков, 17. Маринов, 22. Васев, 29. Борисов).

ПОМОРИЕ: Теменлиев, Коев, Г. Петков, Хаджиев, А. Иванов, Орачев, Казаков, Тютюков, Т. Стефанов, Ж. Петков, Жеков.