ЦСКА 1948 постигна изключително важна победа с 1:0 като гост на Балкан (Ботевград). Петко Петков вкара гола на успеха в 21-ата минута. Таранът се измъкна след виртуозен пас на Томислав Павлов и стреля покрай вратаря.

Така лидерът задържа преднината от 3 точки пред Хебър. Следващата събота е мачът на сезона в Югозападната Трета лига. ЦСКА 1948 се изправя срещу тима от Пазарджик в Драгалевци - от 16:00 часа.

Мачът в Ботевград започна с натиск на избраниците на Валентин Илиев, но първото положение беше за непобедения тази пролет като домакин Балкан. Нападател остана сам срещу вратаря Драго Петков, прехвърли го, но топката излезе в аут.

Петко Петков все пак изведе "армейците" напред в 21-ата минута с техничен удар. До почивката нямаше кой знае какви положения, но „червените“ определено бяха по-добри.

След почивката умората и в двата тима пролича. Гостите пропуснаха да удвоят след невероятен пропуск на Цаковски. Най-хубавата атака дойде след разиграване с петичка на Томи Павлов. Таушанов излезе сам вляво, но не стреля, а пробва да намери Гущеров. В самия край и Гущеров изтърва от отлична позиция.

Балкан се хвърли изключително настървено срещу ЦСКА 1948, но спази напълно правилата на феърплея, отчитат от "червения" клуб. "Организацията на срещата беше великолепна и само може да благодарим на домакините", добавиха от ЦСКА 1948.

БАЛКАН - ЦСКА 1948 0:1
0:1 Петко Петков (21)

БАЛКАН: 12. Вълчев, 17. Влайковски, 3. Ст. Георгиев, 5. Ботев, 6. Мартинов, 18. Бояджиев, 14. Кр. Георгиев, 9. Златев, 8. Атанасов, 10. Данчев, 11. Н. Иванов

ЦСКА 1948: 12. Др. Петков, 39. Михайлов, 6. Котев, 14. Стоичков, 27. Гроздин, 29. Христов (55 - 22. Васев), 10. Павлов, 20. Таушанов, 23. Гъргоров (78 - 8. Цаковски), 99. Гущеров, 19. П. Петков (65 - 17. Маринов)