Витоша (Бистрица) oцеля в Първа лига! Отборът, който завърши на последното място в първенството, възкръсна в баражите и след драматичен решителен мач с Локомотив (София) запази елитния си статут. Футболистите на Костадин Ангелов ликуваха на "Лаута" тази вечер след дузпи - 4:2 при ударите от бялата точка (2:2 след продължения), при които в герой за "тигрите" се превърна 19-годишният вратар Николай Георгиев, а победната дузпа реализира Стефан Христов. Именно той направи 2:2 в 123-ата минута и попари надеждите на "железничарите", които бяха на секунди от така жадуваното завръщане в родния елит.

В редовното време резултатът беше 1:1. Още в четвъртата минута Локомотив поведе чрез голмайстора си Илия Димитров. Юношата на Левски отбеляза с глава след центриране на Николай Цветков. Демона беше много близо до отбелязването на страхотно попадение в 22-ата минута, когато за малко щеше да отбележи от центъра.

В 63-ата минута Витоша изравни - 1:1. Даниел Кутев отбеляза с глава след центриране на Михаил Петров, като за бившия футболист на Ботев (Пловдив) това беше първи гол през сезона. Кутев успя да отклони топката пред опиталия да я боксира страж на Локомотив Кристиян Кацарев.

В 75-ата минута осветлението на "Лаута" угасна и играта беше прекратена за пет минути. В 81-ата Витоша остана с човек по-малко след изгонване на Ивайло Лазаров заради втори жълт картон. Избраниците на Коце Ангелов удържаха равенството и последваха две продължения от по 15 минути. В тях Локомотив отново поведе. В 109-ата минута включилият се като резерва Здравко Димитров отбеляза страхотен гол с мощен изстрел от дистанция - 1:2.

И точно, когато "железничарите" предвкусваха така жадуваното завръщане в Първа лига, се появи Стефан Христов, който вкара за 2:2 и доведе спора до дузпи.

При тях вратарят на Витоша Николай Георгиев спаси изстрелите на Здравко Димитров и Владимир Семерджиев, докато за "тигрите" от Бистрица никой от изпълнителите не сгреши. Точни бяха Кристиян Кочилов, Георги Ангелов, Лъчезар Котев и Стефан Христов - 4:2 при дузпите.

ВИТОША - ЛОКОМОТИВ (София) 6:4 след дузпи (2:2 в редовното време и след продължения)
0:1 Илия Димитров (4), 1:1 Даниел Кутев (63), 1:2 Здравко Димитров (109), 2:2 Стефан Христов (120+3)

ПРИ ДУЗПИТЕ:
0:1  Мартин Станкев бележи първата дузпа за Локомотив.
1:1  Кристиян Кочилов е точен, пращайки Кацарев в обратния ъгъл.
1:1  Здравко Димитров не успя да вкара! Младият вратар на Витоша Николай Георгиев спаси удара му.
2:1  Георги Ангелов е точен, Витоша повежда.
2:1  Николай Георгиев спаси и удара на Владимир Семерджиев.
3:1  Лъчезар Котев бележи в десния ъгъл на Кацарев.
3:2  Александър Горанов вкара със страхотно изпълнение - стил "Паненка".
4:2  Стефан Христов е точен и Витоша остава в Първа лига.

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
4 - ГОООЛ! Локомотив (София) взима ранна преднина. Илия Димитров се възползва от страхотно центриране на Николай Цветков и отбеляза с глава.
17 - Александър Александрот отправи опасен удар, но топката бе избита в ъглов удар.
22 -  Какъв шут на Николай Цветков! Халфът стреля от централната линия и бе много близо до гол, но Николай Георгиев със сетни усилия изби в корнер.
40 - Спорна ситуация. Витоша (Бистрица) поиска дузпа след шпагат на Александър Бранеков в наказателното поле срещу Михаил Петров.
44 - Ивайло Лазаров стреля от свободен удар, но не успя да намери целта.
45 - Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Стефан Христов проби отдясно и отправи силен удар, но топката премина встрани от вратата.
57 - Николай Цветков отправи много опасен удар, но топката без избита ъглов удар.
63  ГОООЛ! Витоша изравнява - 1:1! Даниел Кутев отбеляза с глава след центриране на Михаил Петров. Играчът на Витоша успя да отклони топката пред опиталия да я боксира страж на Локомотив Кристиян Кацарев.
67 - Удар на Александър Горанов, вратарят на Витоша улови топката.
75  Токът на стадион "Локомотив" угасна, което налага спиране на играта, докато проблемът бъде отстранен.
80 - Играта е подновена.
81  ЧЕРВЕН КАРТОН! Ивайло Лазаров извършва груб фаул в центъра на терена, съдията Никола Попов го гони за втори жълт картон.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+3 - Витоша пропусна да отбележи втори гол. Кацарев спаси удар на Стефан Христов.
90+6 - Край на редовното време - 1:1, следват продължения.

91 - Начало на първото продължение.
105 - Край на първото продължение.

106 - Начало на вторите допълнителни 15 минути.
109  ГОООЛ! Локомотив (София) повежда с 2:1! Страхотно изпълнение на появилия се преди няколко минути на смяна Здравко Димитров, който с мощен изстрел от дистанция разстреля с левия крак Николай Георгиев, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на младия вратар.
113 - Опитният Иво Иванов получи контузия и няма да може да довърши пълноценно мача. След кратък престой край тъчлинията той се върна в игра, но очевидно не може да бяга и да помага на съотборниците си.
120 - Добавеното време е 3 минути.
123  ГОООЛ! Стефан Христов попарва "железничарите", изравнявайки резултата - 2:2! След пряк свободен удар и разбъркване в наказателното поле на Локомотив, нападателят на Витоша се оказва най-съобразителен и прати топката в мрежата на Кацарев.
123 - Край! Дузпи ще определят кой от двата отбора ще играе в Първа лига!

ВИТОША: 12.Николай Георгиев, 5.Венцислав Бонев, 6.Румен Гьонов(46  2.Тодор Гочев ), 15.Радко Мутафчийски, 17.Михаил Петров(90  7.Кристиян Кочилов), 25.Георги Ангелов, 45.Григор Долапчиев , 80.Лъчезар Котев, 88.Ивайло Лазаров , 11.Даниел Кутев   (107  14.Четин Садула), 99.Стефан Христов
Резерви: 97.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 3.Йордан Върбанов, 4.Кристиан Узунов, 7.Кристиян Кочилов, 10.Георги Амзин, 14.Четин Садула
Треньор: Костадин Ангелов

ЛОКОМОТИВ: 1.Кристиян Кацарев , 6.Владимир Семерджиев , 66.Александър Бранеков, 15.Александър Горанов, 21.Христос Контохристос, 14.Иво Иванов, 7.Александър Александров (80  13.Стоян Предев), 33.Евертон Джилио - Том (90  77.Мартин Станкев ), 9.Илия Димитров, 18.Николай Цветков, 88.Владислав Романов (90+5  20.Здравко Димитров  )
Резерви: 92.Андрея Ефремов, 17.Галин Ташев, 13.Стоян Предев, 26.Красимир Милошев, 77.Мартин Станкев, 20.Здравко Димитров, 11.Алекс Боримиров
Треньор: Младен Додич

Пловдив, ст. "Лаута"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация