Локомотив (София) записа победа в първата си контрола от лятната подготовка. "Железничарите" се наложиха с 3:1 над Ботев (Враца) в неофициалния дебют на треньора Младен Додич.

Любопитно е, че и трите попадения за столичани бяха на футболисти, които излизат за първи път на терена с червено-чернатa фланелка.

Подвизаващият се за последно в Литекс Атанас Курдов откри резултата още в 6-ата минута. Малко след почивката носителят на Купата на България с ЦСКА през миналата година Николай Цветков - Демона удвои.

Ботев намали скоро резултата на 2:1 след удар с глава на Янаки Смирнов. Малко преди последния съдийски сигнал талантливият юноша на ЦСКА Марио Йорданов също отбеляза при дебюта си за Локомотив, оформяйки крайния резултат.

В понеделник Локомотив (София) гостува на Хебър (Пазарджик) от 18:00 часа във втората си контрола за лятото.