Монтана записа трета поредна победа във Втора лига, след като в мач от 13 кръг записа домакински успех с 3:1 над Ботев (Гълъбово). Така тимът на Ферарио Спасов не познава поражението вече в шести пореден мач (пет победи и едно равенство).

Борислав Балджийски даде аванс на Монтана в 11-ата минута, а три минути по-късно Петър Атанасов удвои. Гостите върнаха едно попадение чрез Антонио Георгиев в 19-ата минута. Атанас Илиев оформи крайния резултат десет минути преди края. Той до последно беше под въпрос за срещата заради контузия глезена, но все пак попадна в групата и се отличи с гол в 80-ата минута.

С този успех Монтана се доближи до битката за място в Първа лига, тъй като временно вече заема четвърто място с 23 точки, на две зад третия Царско село.