Новакът в Първа лига Витоша (Бистрица) изигра силен мач срещу Лудогорец, но класата на шампионите си каза думата и трите точки логично отидоха в техния актив. "Орлите" спечелиха с 4:2 при гостуването на "Васил Левски", след като "тигрите" на Костадин Ангелов на два пъти повеждаха в резултата. Автор и на двете попадения във вратата на Лудогорец вкара юношата на ЦСКА Григор Долапчиев. Нападателят на Витоша шокираха шампионите още в 4-ата минута, когато Пол Отофе изведе Румен Гьонов по дясното крило. Десният бек подаде отлично на Долапчиев, който разстреля Ренан дос Сантос отблизо за 1:0.

Лудогорец реагира бързо и след сериозен натиск изравни резултата не след дълго. В 12-ата минута Сисиньо изведе Лукас Саша, който с великолепно центриране отдясно подаде топката на Мисиджан и холандецът вкара в празната врата за 1:1.

В 36-ата минута Моци и Терзиев действаха неразчетено, Долапчиев догони топката след извеждащо подаване и за втори път отбеляза - 2:1.

Радостта на домакините трая само 120 секунди, защото буквално след изпълнението на центъра избраниците на Георги Дерменджиев организираха атака, Християн Василев излезе неразчетено и фаулира Мисиджан в наказателното поле, което принуди съдията Драгомир Драганов да отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който вкара в долния ляв ъгъл за 2:2.

Малко след това Кишада финтира 37-годишния Йордан Върбанов и стреля опасно, Василев изби, а при добавката Мисиджан не уцели празната врата.

Четири минути след началото на втората част Кампаняро вкара след подаване на Сисиньо, но попадението бе отменено заради засада на бразилеца, каквато обаче нямаше. Последва пропуск на Мисиджан, а в 57-ата минута отличен шанс пропиля Жоао Пауло.

В 72-ата шампионите най-после стигнаха до обрата. Мисиджан надбяга двама противникови бранители и подаде отлично към Гампаняро, който вкара за 2:3. В 81-ата минута Лудогорец беше ощетен от съдиите, когато Мисиджан и Жоао Пауло излязоха сами срещу вратаря на Витоша и почти сигурно щяха да отбележат четвърти гол, но страничният рефер спря атаката с несъществуваща засада.

Победата на Лудогорец беше подпечатана в 85-ата минута от Кишада. Николай Христозов допусна груба грешка, позволявайки на бразилеца да му отнеме топката. Кишада остана очи в очи с Василев и без проблем отбеляза за крайното 2:4.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ВИТОША (Бистрица) - ЛУДОГОРЕЦ 2:4
1:0 Григор Долапчиев (4), 1:1 Върджил Мисиджан (12), 2:1 Григор Долапчиев (36), 2:2 Козмин Моци (38-дузпа), 2:3 Густаво Кампаняро (72), 2:4 Жуниор Кишада (85)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
4 ГОООЛ! Витоша (Бистрица) изненадващо повежда! Точен за 1:0 е Григор Долапчиев. Румен Гьонов напредна отдясно и пусна към Долапчиев, който се промуши между защитниците на Лудгорец и вкара под плонжа на Ренан дос Сантос.
12
ГОООЛ! Лудогорец изравни с гол на Мисиджан - 1:1! Лукас Саша подаде на холандеца на далечната греда, откъдето той разстреля Християн Василев.
36
ГОООЛ! Долапчиев с втори гол - 2:1!
37
ДУЗПА за Лудогорец, след като Християн Василев излезе да пресреща Мисиджан вдясно в наказателното си поле, задържа го и го свали на земята.
38  ГОООЛ! Козмин Моци прави 2:2 с точен изстрел от бялата точка, пращайки топката в долния десен ъгъл на Християн Василев.
39 - Мисиджан пропиля отличен шанс, след като не успя да направи точна добавка в опразнената врата.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Николай Христозов блокира силен изстрел на Жоао Пауло.
57  Жоао Пауло пропиля отличен шанс, след като се озова на добра позиция в наказателното поле на домакините.
72 ГОООЛ! Лудогорец направи обрат и вече води с 3:2! Точен е Густаво Кампаняро. Мисиджан се справи с 37-годишния Йордан Върбанов, нахлу на скорост в наказателното поле на Витоша и центрира към включилия се от задна позиция Кампаняро, който реализира до лявата греда.
85
ГОООЛ! Жуниор Кишада подпечатва успеха на Лудогорец - 2:4! След лошо изпълнен тъч към Николай Христозов, играчът на Витоша загуби топката, Кишада я отне, напредна и вкара технично покрай вратаря на домакините.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. Лудогорец победи Витоша с 4:2.

ВИТОША: 97.Християн Василев, 3.Йордан Върбанов , 6.Румен Гьонов , 7.Кристиян Кочилов, 17.Михаил Петров (80  77.Даниел Пеев), 24.Николай Христозов, 88.Ивайло Лазаров, 99.Стефан Христов (58  19.Китан Василев), 30.Илиян Попов (64  2.Тодор Гочев), 25.Пол Отофе, 45.Григор Долапчиев
Резерви: 33.Николай Радев, 4.Кристиан Узунов, 2.Тодор Гочев, 19.Китан Василев, 9.Ангел Стоянов, 11.Даниел Кутев, 77.Даниел Пеев
Треньор: Костадин Ангелов

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 6.Натанаел, 5.Георги Терзиев, 30.Козмин Моци , 4.Сисиньо , 18.Светослав Дяков, 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро (89  19.Александър Василев), 93.Върджил Мисиджан , 11.Жуниор Кишада  (90+1  72.Eрол Дост), 37.Жоао Пауло
Резерви: 1.Хорхе Броун, 19.Александър Василев, 32.Игор Пластун, 45.Ивайло Климентов, 72.Ерол Дост, 38.Кристиян Китов, 98.Светослав Ковачев
Треньор: Георги Дерменджиев

София, "Васил Левски"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация