Юношите на ЦСКА победиха Септември (София) с 4:1 в мач от 19-ия кръг на Елитната група до 19 години. Двубоят се игра на базата в Панчарево.

След хубаво първо полувреме, в което и двата отбора имаха отлични шансове за гол, момчетата на треньора Ивайло Станев водеха с 1:0 след попадение на Радослав Живков в 41-та минута, пишe cska.bg. В началото на втората част Живков удвои за "червените", а Иван Митрев беше точен за 3:0 в 71-та минута. Две по-късно се стигна до разбъркване в наказателното поле и Никола Борисов си отбеляза автогол за 3:1.

В края на мача футболистът на Септември Владимир Николов получи комоцио и двубоят беше прекъснат за няколко минути, за да може играчът да бъде качен в линейката и транспортиран до най-близката болница.

След подновяването на играта капитанът Валентин Антов оформи крайното 4:1 в полза на ЦСКА. За "червените" това е трета поредна победа през пролетния полусезон. Тимът на Ивайло Станев е втори в класирането с 42 точки, колкото има и Черно море. Лидерът Лудогорец е с 43 и мач по-малко.

ЦСКА ще има трима юноши в националния отбор на България до 19 години за предстоящия Елитен кръг от евроквалификациите. Селекционерът Ангел Стойков повика Николай Янков (1999 г.), Радослав Живков (1999 г.) и Никола Борисов (2000 г.). България е в група с Испания, Франция и Белгия. Домакин на квалификациите от 21 до 27 март ще бъде Испания. Европейското първенство ще се проведе от 16 до 29 юли във Финландия.

ЦСКА - Септември 4:1
Голмайстори: Радослав Живков (2), Иван Митрев, Валентин Антов

Стартов състав: 1. Борис Груев (в), 18. Георги Костов, 15. Никола Борисов, 6. Валентин Антов (к), 4. Адриан Гиргинов, 14. Николай Янков, 17. Петър Петров, 13. Даниел Йорданов, 10. Иван Митрев, 7. Божидар Чуканов, 9.Радослав Живков
Резерви: 12. Драгомир Захаринов (в), 3. Милен Манчев, 5. Джулио Чарлов, 16. Емануил Личев, 11. Радослав Илиев, 20. Борислав Будинов, 8. Жулиан Манолов
Треньор: Ивайло Станев