Юношите старша възраст на Берое постигнаха ценна победа над Ботев (Пловдив) в първия четвъртфинал на турнира за Купата на БФС при родените 2000 г. Tимът, воден от треньора Иван Гаджев, спечели с 3:2 гостуването в Коматево.

И трите попадения за Берое паднаха през първото полувреме. Отбелязаха ги Иван Георгиев, Божидар Димитров и Христо Иванов.

В 12-ата минута Иван Георгиев беше изведен сам срещу вратаря на Ботев и откри. Три минути по-късно Божидар Димитров се възползва от избита от стража топка и с шпагат вкара втори гол за Берое - 0:2. Домакините върнаха едно попадение, но в края на полувремето Христо Иванов се възползва от грешка в защитата на "канарчетата" и отбеляза третия гол.

През второто полувреме домакините намалиха чрез Атанас Янков - 2:3. В 75-ата минута Берое получи право да изпълни дузпа, която вратарят Стелиан Ангелов спаси.

Реваншът в Стара Загора ще бъде след седмица - на 30 ноември от 13 часа на Спортна база "Берое".