Спартак (Вн) победи с 2:0 Локо (Мз) в дебютната среща на треньора на "соколите" - сърбинът Слободан Сташевич. Точни за варненци бяха Велимир Иванович и Венци Мартинов. Тимът от морската столица игра с новите си екипи - синьо-бяло рае, като на испанския Еспаньол.
Още в 15-ата минута домакините можеха да открият резултата. Новото попълнение Юри Иванов излъга защитник по десния фланг, навлезе в наказателното поле и намери оставения непокрит на точката на дузпата Велимир Иванович. Сърбинът отправи добър удар, но бившият страж на варненци Радо Станев реагира и запази мрежата си "суха". В 31-ата минута пък Даниел Моралес изпълни добре един пряк свободен удар от 26-27 метра, но топката мина на сантиметри покрай гредата. През първата част футболистите на Локо (Мз) се отчетоха с два далечни удара извън целта на Киров и Николов.
В 53-ата минута Димитър Воденичаров изведе много добре между двама защитници Иванович сам срещу Радо Станев и новият капитан на Спартак преодоля доскорошния си съотборник - 1:0. В 67-ата след разбъркване пред противниковата врата защитникът на "соколите" Венци Маринов насочи топката в горната част на вратата, тя се удари в гредата и влезе за 2:0. В 76-ата минута Михаил Аврионов изведе Мартин Димов отляво на атаката сам срещу вратаря, младокът напредна и стреля, но Радо Станев бе на мястото си.
След края на мача "соколите" бяха аплодирани освен от своите фенове, и от близо 50-те привърженици на Локо (Мз). /БЛИЦ

СПАРТАК (Вн) - ЛОКО (Мз)  2:0
1:0 Велимир Иванович (53), 2:0 Венци Маринов (67)

Спартак: 22.Цанков, 19.Ст. Петров, 3.Ст. Георгиев, 5.Маринов, 21.Ст. Дончев, 4.Моралес, 8.Костадинов, 10.Байрактаров, 2.Иванов, 23.Иванович, 11.Воденичаров

Локо (Мз): 1.Р. Станев, 4.Христозов, 99.Пажин, 25.Трифонов, 24.Филипов, 8.Марков, 10.В. Киров, 3.Силва, 19.Кр. Георгиев, 9.Мигел, 18.Николов