Етър (Велико Търново) завърши 1:1 с гостуващия Черно море на стадион "Ивайло" в среща от четвъртия кръг на Първа лига. Даниел Младенов (10) откри резултата в своя мач №200 в елита, а Патрик Андраде (51) изравни. Попадение на Ради Василев от гостите бе отменено заради засада, каквато на телевизионните повторения не се видя.

През първата част няма кой знае колко положение пред двете врати, след като борбата се водеше предимно в центъра на терена. Все пак "виолетовите" поведоха с първата си по-сериозна атака още в 10-ата минута, когато играещият мач №200 в елита Даниел Младенов бе изведен от задна позиция след несполучлив удар на Флорент Боджадж и вкара за 1:0.  В 26-ата минута Димо Атанасов отправи удар от далечна дистанция, но той премина над вратата. До края на полувремето слаби удари регистрираха Жоржиньо и Н'Донгала от фаул, а Хрсито Иванов улови силен шут на Патрик Андраде.

След почивката гостите стартираха по-активно и в 51-ата минута изравниха. Фенуш проби по лявото крило и върна топката до границата на наказателното поле, откъдето Патрик Андраде с хубав шут по земята я прати в долния десен ъгъл на вратата на Етър за 1:1. Шест минути по-късно гол на Ради Василев от гостите бе отменен заради засада, каквато на телевизионните повторения не се видя. В 63-ата минута Иван Стоянов от домакините отправи слаб удар от фаул в стената. До края на мача слаби удари записаха Иван Стоянов от домакините и Ради Василев от гостите.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

Етър - Черно море 1:1
1:0 Даниел Младенов (10), 1:1 Патрик Андраде (51)

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 25.Крум Стоянов , 3.Артьом Артюнин, 22.Никола Колев, 30.Димо Атанасов, 5.Георги Сърмов, 73. Иван Стоянов (7910.Велко Батрович), 8.Румен Руменов, 11.Даниел Младенов (889.Иван Петков ), 88.Флорент Боджадж, 99.Жилсон Силва (7592.Ерик Почански)
Резерви: 12.Цветомир Цанков, 10.Велко Батрович, 92.Ерик Почански, 7.Иван Вълчанов, 70.Кольо Станев, 17.Чавдар Ивайлов, 9.Иван Петков
Треньор: Красимир Балъков

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 17.Мартин Костадинов, 33.Мирослав Енчев , 23.Илиас Хасани, 41.Юго Кононго , 38.Аристоте Фунду, 16.Петър Витанов (71 8.Емил Янчев), 21.Георги Илиев, 11.Жоржиньо (47 10.Радослав Василев), 9.Мехди Фенуш, 7.Патрик Андраде (6814.Георги Божилов)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 8.Емил Янчев, 10.Радослав Василев, 14.Георги Божилов, 18.Атанас Зехиров, 90.Мартин Минчев, 99.Дани Кики
Tреньор: Илиан Илиев

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
5 - Няма сериозни положения пред някоя от двете врати, като битката се води предимно в центъра на терена.
10 - ГОООЛ! Етър взима преднина в срещата. Точен е Даниел Младенов, който бе изведен от задна позиция след несполучлив удар на Флорент Боджадж.
26 -   Димо Атанасов отправи удар от далечна дистанция, но той премина над вратата.
29 - Христо Иванов улови слаб изстрел на Жоржиньо.
37 - Силен шут на Патрик Андраде бе уловен от Христо Иванов.
42 - Н'Донгала изпълни свободен удар от 30 метра, но шутът му бе слаб и уловен от Иванов.
45 - Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Георги Сърмов шутира слабо от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и Макенджиев я улови.
51 -   ГОООЛ за Черно море! Фенуш по лявото крило и върна топката до границата на наказателното поле, откъдето Патрик Андраде с хубав шут по земята я прати в долния десен ъгъл на вратата на Етър за 1:1.
57 -   Гол на Ради Василев от гостите бе отменен заради засада, каквато на телевизионните повторения не се видя, след като той бе на една линия с бранител.
63 - Слаб удар на Иван Стоянов от фаул право в стената на гостите.
74 - Неточен шут на Никола Колев покрай вратата на гостите.
81 - Слаб удар на Ради Василев от "моряците" в аут.
90+1 - Треньорът на гостите Илиан Илиев бе изгонен от съдията Неделчо Гаджалов след поредно оспорване на решение.
90+3 - Край на мача! Етър и Черно море си размениха по гол и спечелиха по точка.

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия:
Неделчо Гаджалов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация