Берое победи Ботев (Пловдив) с 3:2 в Битката за Тракия от 29 кръг на Първа професионална лига. Срещата бе истински спектакъл на атакуващия футбол, като двата тима можеха да вкарат и по още толкова попадения.

Мартин Камбуров отбеляза своя гол номер 201, а жокерът на Ботев Стивън Петков също отново записа името си на таблото.

Димитър Пиргов си вкара автогол, а същото стори и бранителя на Берое Иван Бандаловски.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите в катастрофата на АМ "Тракия".

Берое поведе в последната минута на първата част. Леони нахлу по фланга, пусна към Еуженио, който стреля слабо. топката обаче рикошира в крака на Димитър Пиргов, излъга вратаря на Ботев и влезе във вратата му.

На почивката Николай Киров пусна жокера си Стивън Петков, който пък се отблагодари почти моментално. В 52-ата минута той засече отлично с глава центриране на Жоао Пауло и изравни резултата.

В 59-ата минута Серкан Юсеин повали Борислав Цонев в наказателното поле на Ботев и съдията Георги Давидов отсъди дузпа. Мартин Камбуров бе безкомпромисен и записа своя гол номер 201 в България.

В следващата атака Лъчезар Балтанов удари греда, но изравняването не закъсня много. В 65-ата минута Стивън Петков пусна с пета към Жоао Пауло, който пусна успоредно към връхлитащия Ндонгала. Бандаловски се хвърли да избива, но прати топката в собствената си врата.

Тимът на Александър Томаш стигна до победата в 89-ата минута, когато Бригидо центрира от десния фланг, а Борислав Цонев бе оставен абсолютно сам и с глава оформи крайното 3:2.

С успеха Берое събра 54 точки и се утвърди на третото място. Ботев пък е на петата позиция в първата шестица с 45 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Берое - Ботев 3:2
1:0 Димитър Пиргов (44-авт), 1:1 Стивън Петков (52), 2:1 Мартин Камбуров (60), 2:2 Иван Бандаловски (65-авт), 3:2 Борислав Цонев (89)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
13-Първи удар в срещата. Райнов стреля от дистанция, но право в ръцете на Иван Чворович
16- Леони засече центриране на Бандаловски отдясно и стреля от въздуха, но встрани от вратата
30- Ндонгала нанесе коварен удар по диагонала отляво, но Перниш успя да избие в корнер
37- Гостите пропускат най-чистото си голово положение. Балтанов изведе Жоао Пауло сам срещу стража, но ударът на нападателя бе отклонен от Леони в корнер
44- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Леони нахлу по фланга, пусна към Еуженио, който стреля слабо. топката обаче рикошира в крака на Димитър Пиргов, излъга вратаря на Ботев и влезе във вратата му! Попадението бе записано като автогол на Пиргов!
45+2- Край на първото полувреме
____________________________________
46- Начало на второто полувреме
52- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Стивън Петков, който влезе като резерва, засече отлично с глава центриране на Жоао Пауло и изравни резултата!
59- Дузпа за Берое! Серкан Юсеин повали Борислав Цонев в наказателното поле на Ботев и реферът отсъди дузпа!
60- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Мартин Камбуров вкарва своя гол номер 201, след като бе безупречен от бялата точка!
61- Греда! Лъчезар Балтанов нанесе силен удар от движение, но топката се отби от лявата греда на вратата, пазена от Душан Перниш
65- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Стивън Петков пусна с пета към Жоао Пауло, който пусна успоредно към връхлитащия Ндонгала. Бандаловски се хвърли да избива, но прати топката в собствената си врата!
81- Еуженио се озова на стрелкова позиция след пас на Камбуров, но ударът му мина над вратата
89- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Бригидо центрира от десния фланг, а Борислав Цонев бе оставен абсолютно сам и с глава направи 3:2
90+3- Край на мача

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 6.Иван Иванов, 3.Милен Желев (66-18.Рубен Бригидо), 11.Иван Бандаловски, 26.Камен Хаджиев, 16.Марко Адамович (79-21.Серджиу Негрут), 7.Мартин Райнов (66-8.Карлос Охене), 10.Борислав Цонев, 20.Матеус Леони, 77.Педро Еуженио, 9.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 5.Павел Виданов, 8.Карлос Охене, 18.Рубен Бригидо, 21.Серджиу Негрут, 28.Веселин Пенев, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Александър Томаш

БОТЕВ: 99.Иван Чворович, 23.Йордан Минев, 3.Димитър Пиргов, 70.Пламен Димов, 24.Лазар Марин (83-18.Радослав Терзиев), 10.Серкан Юсеин, 17.Лъчезар Балтанов, 29.Дуде Ндонгала, 8.Тодор Неделев, 9.Диого Гомес (46-20.Стивън Петков), 37.Жоао Пауло (75-28.Филип Филипов)
Резерви: 22.Даниел Кайзер, 6.Юлиано Алваро, 7.Фелипе Бризола, 18.Радослав Терзиев, 20.Стивън Петков, 26.Mилко Георгиев, 28.Филип Филипов
Треньор: Николай Киров

Стара Загора, ст. "Берое"
Съдия:
Георги Давидов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация