Изиграха се още три мача от осмия кръг на "А" група. Сливен победи с 3:1 Ботев на стадион "Хаджи Димитър" и събра 18 точки. По този начин "войводите" оглавиха класирането на "А" група поне за няколко часа. В 19:30 часа ЦСКА домакинства на Вихрен и при успех "армейците" ще се озоват отново с 1 точка пред Сливен.

Под Сините камъни домакините изцяло владееха инициативата и напълно заслужено победиха "канарчетата", които напоследък са раздирани от скандали. Още до почивката "войводите" водеха с 2:0 след два гола на Владислав Ямуков и все след асистенции на Иван Стоянов. Племенникът на Йордан Лечков ознаменува добрата си игра с гол в 73-ата минута. Почетното попадение за Ботев вкара резервата Николай Манчев в 80-ата минута.

На стадион "Цар Самуил" в Петрич гостите от Черноморец измъкнаха трите точки. Единственото попадение в двубоя реализира Марсио Нуньо в 50-ата минута.

Спартак (Вн) изплува от дъното след успех с 2:0 над Пирин у дома. Точни за "соколите" бяха Даниел Моралес и Стойко Сакалиев. В 39-ата минута съдията Мартин Богдев изгони по един футболист от двата отбора, които бяха принудени да завършат срещата с по 10 души. /БЛИЦ

1 - Начало на срещата в Сливен
11 - Домакините претендират за дузпа, но съдията Ангел Ангелов не отсъжда такава. Васил Велев отправи силен удар от далечно разстояние, като топката рикошира в тялото на Гаров, след което от щаба на "войводите" искаха да получат правото да изпълнят наказателен удар
12 - Иван Стоянов стреля към вратата на Ботев от пряк свободен удар, но Славчо Тошев боксира в корнер
13 - Ивелин Янев се озова очи в очи срещу Тошев, но не успя да го преодолее
20 - Иван Стоянов извежда Стефан Киков на стрелкова позиция, но той е в засада
25 - Въндев подаде на Иван Стоянов, който преодоля бранител на Ботев и би, но Тошев бе на мястото си и улови топката
28 - ГОЛ ЗА СЛИВЕН - 1:0! Владислав Ямуков засече топката с глава след центриране на Иван Стоянов
45 - ГОЛ ЗА СЛИВЕН - 1:0! Владислав Ямуков увеличава преднината на домакините. За попадението отново му асистира Иван Стоянов, който центрира от пряк свободен удар
45+1 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
53 - Силен удар на Йордан Минев от избит в корнер от Чавдаров
64 - Иван Стоянов се озова сам срещу Славчо Тошев и вместо да го обстрелва реши да подава на Въндев, който бе блокиран от защитник на Ботев
65 - Саидходжа се озова на стрелкова позиция, но не успя да нанесе точен удар
73 - ГОЛ ЗА СЛИВЕН - 3:0! Иван Стоянов отне топката от Гаров, след което се озова сам срещу Тошев и с премерен удар реализира за класическото 3:0 за домакините
80 - ГОЛ ЗА БОТЕВ - 3:1! Минев подаде на Манчев, който си спря топката в наказателното поле на Сливен и със силен удар от близко разстояние намали резултата

84 - Удар на Караджинов с глава е уловен от Чавдаров
90 - Продължението на срещата е 3 минути
90+2 - Младият Симеон Райков заменя Иван Стоянов, който е бурно аплодиран от феновете на Сливен
90+3 - Край на срещата. Сливен победи с 3:1 Ботев и оглави временно класирането на "А" група

СЛИВЕН: 12.Чавдаров, 6.Ив. Янев, 27.Ямуков, 22.П. Стоянов, 3.Киков, 17.Миронов, 13.Велев (60-8.Бакалов), 21.К. Янев, 10.Ив. Стоянов (90-20.Райков), 18.Въндев (81-9.Иса), 7.Миндев

БОТЕВ: 1.Тошев, 3.Божков, 5.Величков, 24.Гаров, 25.Минев, 15.Попов, 9.Караджинов, 7.Аврамов (61-20.Манчев), 17.Кръстев (66-14.Харизанов), 10.Тимонов (61-18.Кабу), 99.Саидходжа

Сливен, ст. “Хаджи Димитър” - 2000 зрители
Съдия: Ангел Ангелов
Жълти картони: К. Янев, Ив. Янев (Сливен); Тимонов, Величков (Ботев)

СПАРТАК (Вн) – ПИРИН 2:0
1:0 Даниел Моралес (35)
2:0 Стойко Сакалиев (51)

1 - Начало на срещата
2 - Сакалиев напредна, но бранител на Пирин му отне топката
9 - Принудителна в Спартак. Контузеният Стефан Дончев напуска, а мястото му на терена заема Спас Байрактаров
16 - Малинди бие към вратата на гости, но топката се отбива в крак на защитник
33 - Моралес центрира, а Даниел Пеев играе с ръка в наказателното поле на Пирин. Съдията Мартин Богдев моментално отсъжда дузпа за Спартак
35 - ГОЛ ЗА СПАРТАК - 1:0! Моралес бележи от бялата точка и "соколите" повеждат на Пирин. Първоначално Чавдаров изби топката, но тя отново попадна в Моралес и той не сгреши
35 - След попадението на Спартак играта е спряна заради разправии между футболистите на двата отбора, гостите бурно протестират, че Пеев не е играл с ръка и не е имало дузпа заради която "соколите" поведоха в резултата
39 - След дълги консултации с помощниците си съдията Мартин Богдев вади 2 червени картона. Първо гони Димитър Коемджиев от Пирин, а след него и Стоян Георгиев от Спартак. Борислав Хазуров от гостите пък е санкциониран с жълт картон. По този начин близо 5 минути не се игра футбол на стадион "Спартак"
42 - Нападателят на Спартак Еньо Малинди отстъпва мястото си на Венци Маринов
45+3 - Край на първото полувреме

51 - ГОЛ ЗА СПАРТАК - 2:0! Стойко Сакалиев бележи от воле след отлично подаване на Даниел Моралес
55 - Бодуров е сменен принудително от Мартинес
60 - Удар на Пиетробон е избит от голлинията. Аржентинецът стреля с глава, но Станислав Петров изби преди топката да влети в мрежата на Спартак
64 - Сакалиев видя, че Чавдаров е излязал в предни позиции и пробва да го прехвърли, но не успешно
73 - Сакалиев засича с глава центриране на Иванович, но топката излиза в аут
87 - Удар на Борислав Хазуров се отби в гредата на вратата на Спартак
90+4 - Край на срещата. Спартак взе ценни три точки, побеждавайки с 2:0 Пирин

СПАРТАК (Вн): 1.Николов, 6.Юри Иванов, 3.Ст. Георгиев, 25.Дончев, 19.Ст. Петров, 13.Боев, 4.Моралес, 28.Ст. Дончев (9-10.Байрактаров), 23.Иванович, 9.Малинди (42-5.Маринов), 8.Сакалиев

ПИРИН (Бл)
: 12.Чавдаров, 26.Попев, 3.Бодуров (55-24.Мартинес), 25.Ризов, 5.Коемджиев, 8.Наков, 14.Витанов, 28.Пеев, 7.Костадинов, 18.Б. Хазуров, 21.Пиетробон

Варна, ст. “Спартак” - 1000 зрители
Съдия: Мартин Богдев
Жълти картони: Сакалиев, Иванович, Маринов, Байрактаров (Спартак); Б. Хазуров, Пеев, Попев, Мартинес (Пирин)
Червени картони: Стоян Георгиев (39-Спартак); Коемджиев (39-Пирин)

БЕЛАСИЦА – ЧЕРНОМОРЕЦ 0:1
0:1 Марсио Нуньо (50)

2 - Бето стреля към вратата на Черноморец, но топката се отби в тялото на защитник и излезе в корнер
17 - Манолов лови без проблем далечен удар на Траянов
40 - Ковачев е заменен от Стойчев в състава на Черноморец

50 - ГОЛ ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ - 0:1! Марсио Нуньо се разписа във вратата на домакините
57 - Кабранов заема мястото на Сертич
80 - Траянов отправя далечен удар, но Манолов лови топката
90 - Продължението е 4 минути
90+2 - Вратарят на Черноморец Иван Чворович получава жълт картон за бавене на време
90+4 - Край на срещата. Черноморец победи с 1:0 Беласица в Петрич

БЕЛАСИЦА: 1.Манолов, 15.Виля, 14.Николов, 23.Бикай, 3.Трифонов, 18.Ненов, 10.Бето, 8.Адемович, 11.Бижев, 24.Сертич (57-9.Кабранов), 17.Пътников

ЧЕРНОМОРЕЦ:
12.Чворович, 7.Трайков, 5.Кръстев, 16.Ковачев (40-3.Стойчев), 2.Дянков, 22.Цонков, 15.Траянов, 26.М. Нуньо, 8.М. Петров, 18.Стоимирович, 23.Платини

Петрич, ст. “Цар Самуил”
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Бижев, Пътников (Беласица); Ковачев, Стойчев (Черноморец)

От вчера:

ЛОКО (Пд) – ЛОКО (Сф) 3:2
1:0 Делибашич (32), 2:0 Делибашич (34), 2:1 Джилас (63), 2:2 Балдовалиев (65), 3:2 Д. Илиев (70)

Днес от 19:30 часа: