Сливен постигна седми мач без загуба след завръщането си в елита. В последния мач от седмия кръг “войводите” победиха като гост Вихрен с 2:0 с попадения на Явор Въндев. Новакът в елита и Черноморец са единствените тимове без поражение в първенството досега. Успехът им ги изкачва на второ място в класирането, само с точка зад лидера ЦСКА.

Срещата между двата тима бе равностойна. През първата част положенията бяха и пред двете врати. Шукардиня и Еривертон се отличиха с пропуски за Вихрен. Иван Стоянов и Ямуков пък пропиляха шансовете на гостите. В последните минути “зелените” упражниха териториален превес, но Чавдаров се справи блестящо с ударите към вратата.

Секунди след подновяването на играта Явор Въндев изведе “войводите” напред в 47-ата минута. Защитата на Вихрен спря да играе, очаквайки да бъде отсъдена засада, а Въндев необезпокояван прати топката във вратата.

В 74-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след игра с ръка на футболист на Сливен, но Антон Генов не посочи бялата точка. Десет минути по-късно Валери Георгиев от Вихрен получи червен картон. След подновяването на играта Въндев вкара втория си гол в мача и оформи крайният резултат 2:0.

Феновете на Вихрен скандираха "БФС е мафия" през всичките 90 минути пред погледа на вицепрезидента на БФС, кмет на Сливен и президент на "войводите" Йордан Лечков. /БЛИЦ

ВИХРЕН - СЛИВЕН 0:2
0:1 Въндев (47) , 0:2 Въндев (84)

Вихрен: Лучини, Св. Георгиев, В. Георгиев, Еламе, Паес, Фехер, Шукардиня, Еривертон, Сантош, Моке, Карадимитрус

Сливен: Чавдаров, Ямуков, К. Стоянов, Киков, Ив. Янев, Велев, Петров, Ив. Стоянов, К. Янев, Миронов, Миндев, Въндев

Стадион: Градски в Сандански - 1000 зрители
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: В. Георгиев (Вихрен)
Червен картон: В. Георгиев (С-84)