Славия и Черно море завършиха 1:1 в двубой от 28-ия кръг на Първа лига. Срещата бе битка за първата позиция в група "А" на втората осмица, но след равенството "белите" продължават да водят с три точки пред "моряците", които продължават да нямат победа над Славия в София от август 2015 година.

След равностойни начални минути гостите от Варна взеха инициативата и успяха да поведат в 22-ата минута, когато Кононго проби по лявото крило и центрира. Радослава Василев засече топката и с удар от границата на вратарското поле даде преднина на "моряците".

Следващата интересна ситуация бе едва в 41-ата минута, когато "белите" създадоха първото си по-сериозно положение. Милчо Ангелов шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Благой Макенджиев спаси с вещина.

През втората част домакините натиснаха и в 62-ата минута успяха да изравнят. Галин Иванов шутира мощно от пряк свободен удар и прати топката през стената право във вратата, а Благой Макенджиев не успя да реагира както трябва.

В 70-ата минута влезлият като резерва Атанас Зехиров от гостите опита силен удар, но топката премина над вратата на Антониос Стергиакис. Шест минути след това Стефан Велков можеше да направи обрата пълен, но не успя да се възползва от грешка на Благой Макенджиев и не намери очертанията на вратата.

До края на мача и двата тима не спряха да атакуват, търсейки победата, но така и не съумяха да реализират втори гол, който да им донесе трите точки.

След ремито Славия остава на първата позиция в група "А" на втората осмица с 34 точки. Черно море е втори с 31 точки и има само 2 аванс пред Пирин, който спечели по-рано днес с 3:1 при визитата си на Витоша (Бистрица).

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
0:1 Радослав Василев (22'), 1:1 Галин Иванов (62')

СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 6.Костадин Велков, 73.Иван Минчев (5935.Георги Йомов), 27. Емил Мартинов, 13. Стефан Велков, 10.Янис Карабельов, 14.Ивайло Димитров (889.Цветелин Чунчуков), 5.Димитър Буров, 23. Владислав Узунов (678.Славчо Шоколаров), 33. Галин Иванов, 29. Милчо Ангелов
Резерви: 12. Емануеле Джерия, 55.Андреа Христов, 35.Георги Йомов, 7.Наско Милев, 8.Славчо Шоколаров, 77.Стефан Велев, 9.Цветелин Чунчуков

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 5.Стефан Станчев , 27.Даниел Димов, 23.Илиас Хасани (6733.Мирослав Енчев), 41.Юго Кононго, 16.Петър Витанов (8114.Георги Божилов), 21.Георги Илиев , 99.Дани Кики, 90.Мартин Минчев, 10.Радослав Василев , 9.Мехди Фенуш (5418.Атанас Зехиров)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 29.Марек Кузма, 17.Мaртин Костадинов, 97.Николай Минков, 33.Мирослав Енчев, 18.Атанас Зехиров, 14.Георги Божилов

Съдия: Никола Попов
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
22'  ГОООООЛ за Черно море! Радослав Василев бележи след удар с глава от границата на вратарското поле след центриране от левия фланг.
41' Опасен удар на Милчо Ангелов, но вратарят на Черно море изби в корнер.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
62'  ГОООООЛ за Славия! Галин Иванов изравни след мощен шут от пряк свободен удар. Той промуши топката през стената, а Благой Макенджиев направи неуспешен опит да отрази топката.
70' Атанас Зехиров опита неточен удар от далечна дистанция.
76'   Вратарят Благой Макенджиев изпусна топката и тя стигна до Стефан Велков, който не се възползва от грешката на стража и пропусна от чиста позиция.
83' Иван Минчев от гостите шутира от далечна дистанция и топката премина покрай вратат ана домакините.
85' Удар на Радослав Василев от гостите при разбъркване в наказателното поле е блокиран.
90+5' Край на мача! Славия и Черно море завършиха 1:1 и спечелиха по точка.